Magabiztosan nyert a Vidi a Honvéd ellen, megszerezte első győzelmét a Diósgyőr

vidi.hu
Simán gyűjtötte be a három pontot a fehérvári együttes.

Szombat este a Honvéd új otthonában, a Hidegkuti Nándor Stadionban fogadta a Vidit a magyar bajnokság 5. fordulójában, igaz, a vendégeknek ez csak a negyedik meccsük volt idén.

A fehérváriak a 10. percben vezethettek volna, de a Vidi részéről Huszti tizenegyest hibázott.

Az első félórához közeledve szerezték meg a vezetést a vendégek, amikor egy jobbról érkező labdára középen Kovács csapott le és belsőzött 5 méterről a kapuba. 0-1

A 36. percben Batikot buktatták a középpályán, a kispesti játékos pedig fekve rúgott vissza Kovácsnak, egyből pirossal mehetett zuhanyozni.

Szinte egyből a kiállítás után Huszti lépett ki a bal oldalon és mesterien külsőzött Gróf mellett a hálóba. 0-2

Az 51. minutumban Stopira beadásából Hadzic először még hibázott, vagyis Gróf védett, de a kipattanóból Hadzic már betalált a bal sarokba. 0-3

A hátralévő időben a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket, a Honvéd emberhátrányban nem tudott még szépíteni sem, maradt a 0-3, amellyel a Honvéd továbbra is a 2., a Vidi pedig az 5. helyen a tabellán.

Videoton Vidi

A Diósgyőr a Haladás ellen megszerezte első győzelmét, a Puskás ikszelt a Kisvárdával, az Újpest pedig ugyancsak döntetlent játszott a Mezőkövesddel.