Magabiztosan a nyolc között a Real Madrid és a Liverpool

Nem hozott meglepetést egyik mai BL-mérkőzés sem.

A Paris Saint-Germain 3-1-es hátrányt szedett össze az odavágón, így Unai Emery tanítványainak muszáj volt támadólag fellépniük a Real ellen.

Az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott: a 18. percben egy szöglet után Sergio Ramos kapott jó labdát, majd lőtt, de Areola nagyot védett.

A 25. percben ígéretes helyzetből jutott szabadrúgáshoz a PSG, de Di Maria lövése a sorfalon megpattanva a kapu mellé ment.

A 38. percben óriási helyzetben kapta a labdát Benzema, de Areola óriási bravúrral védett.

Két perc múlva a párizsi csapat is kialakított egy lehetőséget, de Keylor Navasban elakadt Di Maria próbálkozása.

A 42. percben Mbappét ugratták ki, a csatár pedig a passz helyett a lövést választotta, így szöglet következett.

Benzema Areola PSG Real Madrid Champions League

A második félidő elején kicsit szünetelt a játék, mert a hazai szurkolók pirotechnikai eszközöket "vetettek be" a lelátón.

Az 51. percben megszerezte a vezetést a Real Madrid. A bal szélen ment el Asensio, majd adott gyönyörű labdát Vazqueznek, aki Cristiano Ronaldo fejére varázsolta a labdát, ő pedig befejelte azt. 0-1

A 66. percben végleg eldőlni látszott a párharc sorsa, hiszen Verratti reklamálásért megkapta a második sárgáját, így mehetett zuhanyozni.

Marco Verratti PSG Paris Saint-Germain

A 70. percben egy szöglet után T. Silva fejelte vissza a labdát, majd Marcelóról Cavanira pattant, akiről becsorgott a labda a kapuba. 1-1

A 74. percben Benzema kapott egy szerencsés labdát, majd a kapu mellé csavarta a labdát.

Edinson Cavani Casemiro PSG Paris Saint-Germain Real Madrid

A 80. percben Ronaldo centerezett, majd a lepattanót Casemiro egy megpattanó lövés után vágta a hálóba! 1-2

Két perc múlva Lucas Vazquez egyéni akciója után találta el a kapufát.

Újabb gól nem esett a találkozón, így a Real Madrid 5-2-es összesítéssel jutott be a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé!

Az est másik meccsén a a Liverpool a Portót fogadta a visszavágón.

Az első összecsapás 0-5-ös angol sikere után nem volt kérdéses a továbbjutó személye, a portugálok legfeljebb kozmetikázhatták a párharc végkimenetelét.

A találkozó első 45 percében a Pool veszélyeztetett jobban, amely egy személyhez kötődött: először Sadio Mané a keresztléc főlé lőtt, majd nem sokkal később eltalálta a vendégek jobb kapufáját is, de gól nem született.

Sadio Mane Liverpool

A második félidőben sem változott sokat a játék képe, de azért az 59. percben Firmino is helyzetbe került, azonban próbálkozását a védők blokkolták.

A hajrában még Milner és Salah is a kapu előterében próbált eredménnyel járni, de Casillas mindkét alkalommal résen volt.

Az angolok könnyedén, az első meccs utáni 5-0-s sikerükkel jutottak tovább a legjobb nyolc közé a mai 0-0-s döntetlennel.