Ligue 1: Depay BL-be lőtte a Lyont, ezüstérmes a Monaco, pórul járt a Marseille

Véget ért a francia bajnokság 2017/18-as idénye.

Minden mérkőzést egy időpontban rendeztek meg szombat este a Ligue 1 2017/18-as szezonjának zárófordulójában. A bajnok kiléte már fordulókkal korábban eldőlt, így az utolsó körben elsősorban a Bajnokok Ligája indulásért hajtó csapatok küzdeleme kapott nagy hangsúlyt.

A Lyon a múlt heti Strasbourg elleni vereségével hatalmas lehetőséget szalasztott el a Bajnokok Ligája indulás biztosítására, és a tegnap esti Nice elleni összecsapás 18. percétől még jobban aggódhattak a szurkolóik, hiszen Plea góljával a vendégek szereztek vezetést. A nap hőse azonban Memphis Depay lett, aki előbb a 48. percben egyenlített, majd a 65. percben a vezetést is megszerezte a csapatának. A teljesítményére a koronát a 87. percben tette fel, ekkor ugyanis megszerezte a harmadik gólját is. Plea ezután hiába talált be ismét, a 3-2-es győzelem a Lyon dobogós helyét és Bajnokok Ligája indulását eredményezte.

Összefoglaló:

Plea gólját követően még reménykedhettek a Marseille szurkolók, akiknek az elveszített EL-döntő után az ősi rivális Lyon botlásában kellett bíznia ahhoz, hogy a szeretett csapatuk a következő szezonban a legrangosabb európai kupasorozatban szerepelhessen. Végül a Lyon fordítása miatt a Marseille hiába verte otthon Sanson és Mitroglou góljaival 2-1 az Amiens együttesét, jövőre is csak az Európa Ligában szerepelhet Rudi Garcia együttese. A második számú sorozatba mellettük még a Rennes indulhat, valamint a Bordeux a selejtezőkön keresztül vághat neki a nagy kalandnak.

A PSG mögötti két BL hely egyikére pályázó csapatok közül a Monaco várhatta a legelőnyösebb helyzetből az utolsó fordulót, és nekik is volt a legkönnyebb dolguk. Leonardo Jardim csapata a már biztos Troyes vendégeként lépett fel, és könnyedén hozta is a három pontot. Rony Lopes a 22. percben szerzett vezetést a hercegség csapatának, majd a portugál szélső a 71. percben meg is duplázta az előnyt. A 3-0-s végeredményt végül a 2017-ben a Barcelonától szerződtetett 19 éves Jordi Mboula állította be, bebiztosítve ezzel a csapatnak a második helyet. A Troyes a 19. helyen végzett, mellettük a 20. Metz zárt biztos kiesőként, míg a Toulouse csapatának osztályozót kell játszania a bennmaradásért.