Rodrigo Moreno Valencia Villarreal LaLigaGetty Images

La Liga: Hazai pályán húzta be a három pontot a Valencia

Szombaton késő este a Valencia a Villarreal-t fogadta a spanyol pontvadászatban.

Miután a Denevérek a hétközben a Chelsea-vel 2-2-re végeztek a BL-ben, most a La Ligában begyűjtötték a három pontot.

Pedig a találkozó első negyedórájának végén egy buktatás miatt a vendégek jutottak büntetőhöz, azonban Moreno tizenegyesét védte a hazaiak kapusa.

A 49. percben megszerezte a vezetést a Valencia, amikor Gomez remek indítása után Rodrigo húzta el a kapus mellett a labdát és passzolt közelről az üres kapuba. 1-0

Az 54. minutumban viszont éledtek a vendégek reményei: egy egyéni akció után Zambo Andre-Frank 13 méterről tüzelt a hazaiak kapujának jobb alsó sarkába. 1-1

A hajrá felé közeledve viszont ismét vezettek a hazaiak, ekkor Wass adott be jobbról, a hosszún pedig Ferran Torres vágta a labdát a hálóba. 2-1

A továbbiakban megőrizte előnyét a hazai együttes és 2-1-re nyerni tudtak, amely után a Valencia már az 5. helyen, a Villarreal pedig a 13. pozícióban a tabellán.