Komoly pofont kapott hazai pályán a Tottenham

Megtört Pochettino együttesének lendülete.

Szombaton délután az angol bajnokság 20. fordulójának mérkőzéseire került sor.

A Tottenham ezúttal hazai pályán fogadta a Wolverhampton Wanderers együttesét, és a Spurs elmúlt hetekben mutatott, ráadásul igencsak gólgazdag formáját látva sima meccsnek ígérkezett az összecsapás.

Ennek megfelelően már a 22. percben vezettek a hazaiak, amikor a tizenhatos jobb sarkánál Harry Kane lövésre szánta el magát és hatalmas bombát ragasztott a jobb felső sarokba. 1-0

Harry Kane Tottenham Wolverhampton 29122018

Nem mondhatni, hogy a gól után bővelkedtek volna a csapatok a helyzetekben, egyedül Son egyik próbálkozása jelentett veszélyt az első játékrész hátralévő részében.

A fordulást követően sem érkeztek futószalagon a ziccerek, a Spurs kicsit bele is aludt a meccsbe, aminek meg is lett a következménye a 72. percben, amikor Moutinho szögletét Boly keményen fejelte Lloris érintésével a kapuba. 1-1

Sőt, a 84. percben egy szép támadás végén Jimenez fifikás módon 16 méterről lőtte ki a jobb alsót. 1-2

Az igazi hidegzuhany pedig a 88. minutumban jött, amikor egy pazar kiugratás után Helder Costa egy az egyben vitte kapura és lőtte el pontosan Lloris mellett. 1-3

Nagy meglepetésre a Wolves 3-1-re nyert és fellépett a 8. helyre, a Spurs pedig továbbra is a 2. pozícióban a tabellán.