Costa Rica vs Szerbia

Kolarov szabadrúgása döntötte el az E-csoport első meccsét

15:55 CEST 2018. 06. 17.
Adem Ljajic Aleksandar Kolarov Serbia Costa Rica
A Roma játékosának tökéletes csavarása elég volt a Szerb győzelemhez Costa Rica ellen.

Costa Rica és Szerbia összecsapásával vették kezdetét a világbajnokság E csoportjának küzdelmei.

A két szövetségi kapitány az alábbi kezdőcsapatokat küldte a pályára:

Costa Rica: Keylor Navas; Jonny Acosta, Giancarlo Gonzalez, Oscar Duarte; Cristian Gamboa, Celso Borges, David Guzman, Francisco Calvo; Bryan Ruiz, Johan Venegas, Marco Urena

Szerbia: Vladimir Stojkovic; Branislav Ivanovic, Nikola Milenkovic, Dusko Tosic, Aleksandar Kolarov; Luka Milivojevic, Nemanja Matic, Sergej Milinkovic-Savic; Dusan Tadic, Aleksandar Mitrovic, Adem Ljajic

A meccset jó iramban kezdte a costa ricai csapat: előbb Stojkovicnak kellett jó ütemben kimozdulnia a kapujából, majd Gonzalez fejesét fogta a szerb kapus. A közép-amerikai csapat a 12. percben is veszélyeztetett, de akkor Gonzalez fejjel nem tudta eltalálni a kaput.

Később már a szerbek is veszélyeztetni tudtak, még ha konkrét ziccerig nem is jutottak el. Előbb Mitrovic felpattanó lövését fogta Navas, majd Ivanovic ment el egy remek csellel a jobb oldalon, de a középre tett labdájára a Real Madrid hálóőre jó ütemben vetődött ki.

Az első félidő második felében főleg a szerbek birtokolták a labdát, és próbálták feltörni a szervezett costa ricai védelmet, de a kapuhoz legközelebb csak hosszan felívelt labdák után juttak el. A játékrész legszebb mozzanata is egy ilyen felívelés után következett. Milivojevic találta meg Milinkovic-Savicot a tizenhatoson belül, aki egy látványos ollozó mozdulattal tette a kapura a labdát. A partjelző zászlaja azonban már a magasba emelkedett, és Navas egyébként is magabiztosan védett.

Az 50. percben egy remek kiugratás után Mitrovic egy az egyben vezethette rá a kapusra a labdát, de Navas kiválóan olvasta a csatár szándékát, és bravúrral hárította a ziccerben kilépő játékos lövését.

A szerbeknek akcióból nem ment, de a csapatkapitány Kolarovnak csak egy szabadrúgás kellett, és védhetetlenül csavarta be a labdát Navas kapujába. 0-1

Kolarov gólja után fordult a kocka, és az addig többnyire a saját térfelén védekező közép-amerikai együttesnek támadnia kellett, míg a szerbek immár a védekezésre fektették a hagsúlyt. Ennek ellenére továbbra is Mitrotivcék előtt adódott több lehetőség.

A hosszabbításban még egy kisebb balhé is kialakult az oldalvonal mellett, miután Matic akaszkodott össze a costa ricai stáb egyik tagjával, de ez volt a meccs utolsó igazán emlékezetes momentuma, gól ugyanis nem született. Szerbia így 1-0-ra nyerte a mérkőzést, az esti Brazília-Svájc meccsig tehát biztosan ők vezetik a csoportot.