Kiütötte a Puskás a Vidit, ikszelt az Újpest a Lokival

19:15 CET 2019. 02. 02.
Scepovic Herris
Meglepetést okoztak a felcsútiak.

Szombaton délután folytatódtak a 2019-es év első fordulójának mérkőzései az NB I-ben.

A Vidi ezúttal a Puskás Akadémiát fogadta, és nem kis meglepetésre simán kikapott a vendégektől, ugyanis Ulbrik, Radó és Arabuli góljaival 3-0-s győzelmet arattak idegenben.

Ezzel pedig a felcsútiak a 9. helyan és kezdenek távolodni a kieső zónától, a Vidi maradt a második a tabellán.

A kiesési rangadón a Haladás a Kisvárdát fogadta, és itt is a vendégek jártak sikerrel, ugyanis Horváth 51. percben szerzett találatával 1-0-ra nyertek.

A szombathelyiek továbbra is a sereghajtók és egyre nagyobb bajban Horváth Ferenc együttese, a várdaiak pedig felléptek a 10. helyre.

Tehették ezt azért, mert a Diósgyőr hazai pályán csak 1-1-et ért el a Mezőkövesddel szemben, miután Molnár találatára a vendégektől Vernes tudott válaszolni a 94. percben.

A pontosztozkodással a DVTK a 11., a Kövesd pedig a 7. helyen a tabellán.

A Debrecen - Újpest találkozón nem született találat, pedig a Loki több kapufáig is eljutott, de a végeredmény 0-0 lett.

Ezzel az eredménnyel a hajdúságiak a dobogó 3. fokán állnak, lila-fehérek pedig az 5. helyen a bajnokságban.