Reece James Chelsea 2021-22Getty Images

Kikapott a City, ikszelt a Pool, a Chelsea a forduló győztese

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Óriási meglepetésre a Premier League 10. fordulójában a dobogós csapatok közül csak a Chelsea tudott nyerni, így Tuchel legénysége már három pontos előnnyel áll a tabella élén.

Egyszerre lépett pályára szombaton délután a Chelsea, a Liverpool és a Manchester City, de a nagy hármas közül csak a londoniak tudták győztesen elhagyni a pályát. Míg a Vörösök hazai pályán játszottak döntetlent a Brighton ellen, addig odahaza a City 0-2-es vereséget szenvedett a Crystal Palace-tól.

Pedig sokáig nem úgy tűnt, hogy a Chelsea lesz a nevető harmadik. Tuchelék a Newcastle vendégeként a 65. percig 0-0ra álltak, ekkor azonban jött James, aki bődületes nagy gólt akasztott Darlow kapujába, sőt a 77. percben a védő már meg is duplázta az előnyt, majd a 81. percben Jorginho büntetőből állította be a 0-3-as végeredményt.

A Liverpool bajnokesélyeshez méltón kezdte a Brighton elleni összecsapást, a 4. percben Szalah passza után Henderson juttatta előnyhöz Kloppékat, amelyet a 24. percben Mané duplázott meg. Sőt a szenegáli révén 10 perccel később már három góllal mentek a Vörösök, azaz mentek volna, ha a VAR utólag kezezés miatt nem érvényteleníti a találatot kezezés miatt. Ekkor nem úgy tűnt, hogy van keresnivalója a Brightonnak. Pedig volt: még az első félidő végén Mwepu egy briliáns emeléssel szépített, a második játékrész közepén pedig Trossard egyenlített. Sőt utóbbi játékos is eljutott egy lesgólig, így a két csapat a megadott és az érvénytelen gólok számát tekintve is ikszre hozta az összecsapást (2-2).

A forduló meglepetése azonban az Etihad stadionban érett: Zaha már a 6. percben előnyhöz juttatta a Crystal Palace-t a City vendégeként, Guardioláék helyzetét pedig tovább rontotta, hogy az első félidő végén Laporte kiállíttatta magát. Emberhátrányban is nyomott a Manchester City, de az egyenlítésre nem volt elég, sőt a 88. percben Conor Gallagher végleg eldöntötte a 3 pont sorsát (0-2).

A nap rangadóján egyes hírek szerint Ole Gunnar Solskjaer jövője volt a tét. A Manchester United menedzserének a Tottenham otthonában mindenképpen javítania kellett ahhoz, hogy ne inogjon alatta a menedzseri szék, és úgy tűnik, a norvégnak sikerült felráznia csapatát a Liverpool elleni zakó után. A Vörös ördögök Ronaldo, Cavani és Rashford góljaival nyertek 0-3-ra.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A West Ham vasárnap az Aston Villa otthonába látogat, ahol a hazaiak győzelme 2.88, a döntetlen 3,55, míg a vendégek sikere 2.50-szeres pénzt hozhat.