Kétgólos hátrányból fordított a Milan, botlott a Spurs és a Leicester

Milan

Az Európa-liga 5. fordulójának korai mérkőzésein a Leicester kikapott, a Milan győzött, a Villarreal, Dinamo Zagreb és a Hoffenheim bebiztosította az elsőségét, a Tottenham botlott, de lehet még esélye csoporgyőzelemre.

G-csoport:

A Leicester egy 85. percben kapott góllal kikapott a Zorya otthonában, a Braga viszont simán, 4-2-re nyert Athénban az AEK ellen. A portugálok utolsó gólja lett a legszebb találat a két mérkőzésen. Az utolsó forduló előtt a Leicester és a Braga 10-10 ponttal áll, de az angolok hazai pályán fogadják a biztos utolsó AEK Athen együttesét.

H-csoport:

A Lille és a Milan győzni tudott és ezzel papíron is ott vannak a legjobb 32-ben. A franciák a 65. perctől emberelőnyben voltak, de a 71.-ben így is a Sparta Praha szerezte meg a vezetést. Az utolsó tíz percben Yilmaz két góljával a LOSC fordított és őrzi elsőségét a tabellán.

Nem akármilyen meccsen van túl a milánói alakulat a még nyeretlen és utolsó Celtic ellen -  két gólos hátrányból álltak fel és győztek 4-2-re úgy, hogy a 26. percben már 2-2 volt az állás. A félidő előtt Calhanoglu és Castillejo, az 50. és 82. percben pedig Hauge és Diaz lőtték az AC góljait.

A csoportelsőség nyitott, az utolsó fordulóban Celtic - Lille és Sparta - Milan meccset rendeznek. A francia klub egy ponttal vezet Pioliék előtt.

I-csoport:

Az utolsóelőtti fordulóban a Villarreal újabb győzelmet aratott és bebiztosította a csoportelsőségét. A másik kiadó helyért kemény küzdelmet fog folytatni egymással a Maccabi Tel-Aviv, valamint a Sivasspor. A török csapatnak mindenképp győznie kellene Izraelben, hogy ott legyen a 32 között.

J-csoport:

A Ludogorec elleni 3-1-es győzelmével tovább remekel és biztos továbbjutó a belga Antwerp, a LASK viszont megtréfálta Linzben a Tottenham együttesét - Mourinhoék 93. percben kapták a 3-3-mat jelentő találatot egy szép lövés végén. Az utolsó fordulóban ki-ki meccset játszik Londonban a két továbbjutó, az Antwerpnek jó lenne egy döntetlen is az elsőség megőrzéséhez.

K-csoport:

A Ferencváros BL-selejtezős ellenfele, a Dinamo Zagreb megnyerte a csoportját, miután 2-0-ra győztek idegenben a Feyenoord ellen. A második helyért a CSZKA Moszkvát megverő Wolfsberger és a holland csapat fog megküzdeni Ausztriában.

L-csoport:

Egy fordulóval a vége előtt nem maradt több kérdés ebben a kvartettben: a Hoffenheim csoportelső lett, a Crvena Zvezda pedig másodikként ment tovább, miután a két csapat 0-0-ás döntetlent játszott Belgrádban. A Liberec Gent felett aratott győzelmével pedig a csehek a harmadik hellyel vigasztalódhatnak.

Az összes csoport állását itt tekinthetitek meg, itt pedig tudtok fogadni az utolsó kör mérkőzéseire.