Kétgólos győzelem a Manchester City ellen

TOT-MCI

A Tottenham 2–0-ra legyőzte a Manchester Cityt a Premier League 9. fordulójának szombati mérkőzésén.

Az 5. percben Ndombélé indította nagyszerűen Son-t, aki okosan, Ederson lábai között a kapuba lőtt, ezzel vezetést szerezve a Tottenhamnek. 1-0

Néhány perccel később egy újabb Tottenham gól született, de Kane kicsit előrébb volt a védőknél, így nem adták meg a gólt.

A 27. percben Gabriel Jesus lekészítése után Laporte bombázott a rövidbe, de a VAR használata után kiderült, hogy a brazil kézzel is hozzáért a labdához.

Az újabb találat a 65. percben érkezett: a nem egészen egy perccel korábban csereként beállt Lo Celso kapott remek passzt Kane-től, és higgadtan a bal alsóba gurított. 2–0

A Tottenham ezzel a győzelemmel vezeti az angol bajnokságot a maga 20 pontjával, míg a City 12 ponttal a tizedik.