Írország az olaszok ellen harcolta ki a továbbjutást

Írország az olaszok ellen harcolta ki a továbbjutást.

Az olaszok már továbbjutókként 6 ponttal, míg az írek 1 pontjukkal az életben maradásért küzdöttek. Conte nyolc helyen változtatott az előző meccs kezdőjéhez képest.

Sokkal jobban kezdték a meccset az írek, Hendrick 10. percben eleresztett lökete alig ment mellé, de a labda végül a kapu jobb oldala mellett suhant el.

Alig tíz perccel később újabb ír helyzet, Murphy szabadult meg az őrzőjétől egy szögletet követően, de a léc alá tartó fejesét Sirigu egy újabb szögletre mentette.

Az első félidő legvitatotabb esetére a 44. percig kellett várni McClean tört be a 16-oson belülre, Bernardeschi ütközött vele, de a bíró sípja néma maradt. 0-0 a félidőben.

Zaza az 53. percben egy balról beadott labdát 12 méterről kapsából zúdított a keresztléc fölé. Szép mozdulat volt.

Aztán a 77. percben Insigne villant, amikor 16 méterről középről jobbal a bal kapufát találta telibe.

Óriási esélyt szalasztott el Hoolahan a 84. percben: kilépett a védők közül és a tizenegyespontról telibe lőtte Sirigut.

Aztán a 85. percben Hoolahan beadására Robbie Brady érkezett és a tizenegyespont magasságában a kapu közepébe fejelt. 0-1

A svédek a másik meccsen kikaptak a belgáktól, ezzel az írek 4 ponttal továbbmentek, Olaszország 6 ponttal csoportelső.