Ikszelt a United és az Arsenal, nyert a Pool és a Spurs, kikapott a Chelsea

Mourinhóék kétszer jöttek vissza a meccsbe, Sarri legénysége úgy tűnik, hogy gödörbe került.

Nagyágyúk léptek ma pályára a Premier League-ben, és Manchester United - Arsenal rangadóra is sor került a szerdai játéknapon Angliában.

A derbi első huszonöt percében túl sok izgalmat nem láthattunk az Old Traffordon, aztán felgyorsultak az események: a 26. minutumban egy szögletre Mustafi érkezett középen, lefejelte a földre a labdát, a felpattanó játékszert De Gea viszonylag könnyen megkaparinthatta volna, de az kicsúszott a kezéből, Herrera pedig csak a gólvonalon túlról tudta a mezőnybe vágni. 0-1

Gyorsan válaszolt azonban a United: a 30. percben egy szabadrúgást ütött ki Leno, amelyre a leshatáron kilépő Herrera csapott le, jobbról középre adott labdáját pedig Martial lőtte 4 méterről a londoniak kapujába. 1-1

A második játékrészben is majd' 25 perc telt el, ameddig szinte semmi érdemleges nem történt, aztán egy gyors gólváltásra került sor: Rojo adott el hátul egy labdát, amelyre lecsaptak az Ágyúsok, Mkhitaryan tálalt a kapu előterében Lacazette-hez, a francia pedig estében a jobb alsóba lőtt, de lehet, hogy a becsúszó Rojo lábáról került a hálóba a labda. 1-2

Szinte a középkezdés után az előbb hibázó Rojo ívelt előre, az Arsenal kapujának előterében Kolasinac próbált tisztázni, de labdaátvétele pont Lingard elé került, ő pedig köszönte és bevágta a labdát az Arsenal kapujába. 2-2

A hátralévő időben nem változott az eredmény, maradt a 2-2, amellyel a United a 8., az Arsenal pedig az 5. helyen a tabellán.

Manchester United Arsenal 051218

Az est további meccseiről röviden: A Liverpool a Burnley-hez látogatott és Jürgen Klopp együttese 3-1-re nyerni tudott, pedig Cork góljával még a hazaiak vezettek, de erre Milner, Firmino és Shaqiri válaszolt. Ezzel a Pool továbbra is tapad a Manchester City-re és a 2. a PL-ben.

A Chelsea a Wolverhampton otthonában járt pórul, ugyanis a Farkasok 2-1-re nyerni tudtak, miután Loftus-Cheek vezető találatát Jimenez és Jota fejelte meg egy-egy góllal. Ez pedig Sarri második verségét jelenti a bajnokságban, amellyel már csak a 4. helyen a londoniak.

A Tottenham a Southamptont fogadta és Kane, Lucas Moura, valamint Son góljaival magabiztosan nyertek 3-1-re a Soton ellen, beelőzve a Chelsea-t, fellépve a dobogó harmadik fokára.