Ikszelt a Dortmund, kikapott a Bayern és a Hertha is

17:30 CET 2019. 02. 02.
Borussia Dortmund Eintracht Frankfurt Bundesliga 0219
Tovább növelték előnyüket a sárga-feketék a bajorokkal szemben.

Szombaton kora délután folytatódtak a Bundesliga küzdelmei, ezúttal a 20. fordulói mérkőzéseire került sor.

A listavezető Dortmund a Frankfurt otthonába látogatott és 1-1-es döntetlennel végeztek a felek.

A vezetést Marco Reus szerezte meg a vendégeknek a 22. percben, azonban a 36. minutumban Jovic révén válaszoltak a hazaiak.

A pontosztozkodás után a Dortmund továbbra is magabiztosan, most már 7 pontos előnnyel vezeti a tabellát, a Frankfurt pedig az 5. helyen.

A Leverkusen a Bayern Münchent fogadta és sikerrel is jártak a hazaiak, pedig a vezetést a bajorok szrezték meg a 41. percben Goretzka góljával.

A második félidőben azonban előbb Bailey, majd a 63. percben Volland is eredményes volt, sőt, a 89. percben Alario is betalált, amellyel a gyógyszergyáriak 3-1-re nyertek.

A Bayer győzelmével a 7., a Bayern pedig a 2. helyen a bajnokságban 7 pontos lemaradásban a Dortmunddal szemben.

A Hertha hazai pályán mérkőzött meg a Wolfsburg együttesével, de ezúttal vereséget szenvedett Dárdai Pál alakulata.

A mérkőzés egyetlen találata a 0-0-s első félidő után a 65. percben született, amikor Weghorst pörgetett a bal alsóba.

A farkasok 1-0-s győzelmükkel a 6., a berliniek pedig a 9. helyen állnak a tabellán.

Az egyetlen magyar érdekeltségű meccsen a Hoffenheim a Düsseldorfot fogadta.

A hazaiaknál a kispadon kezdett Szalai Ádám, aki a 71. perctől kapott játéklehetőséget.

A vezetést Kramaric tizenegysével a Hoffenheim szerezte meg, de a 46. percben Hennings egalizát a vendégek részéről.

Az eredmény nem is változott, maradt az 1-1, amely után a Hoffenheim a 8., a Düsseldorf pedig a 13. helyen a Bundesligában.