Idegenben nyert a Manchester United, a Tottenham előnyből kapott ki

Mourinhóék válaszoltak a kritikákra, tovább szárnyal a Watford.

A Premier League vasárnapi játéknapján a Manchester United a Burnley otthonába látogatott.

A Vörös Ördögöknek össze kellett magukat kapniuk, mert pocsékul kezdték az angol bajnokság idényét.

Nos, úgy tűnik, hogy Jose Mourinhónak sikerült felráznia csapatát, ugyanis a meccs lényegében az első félidőben eldőlt: a 27. percben Alexis Sanchez adott be a jobb oldalról, amelyre az ötösön Lukaku érkezett és fejelt a hazaiak hálójába. 0-1

A legjobb pillanatban, az első félidő végén jött a második United-gól: ismét a belga támadó volt résen, ugyanis egy lepattanót mintegy hat méterről Lukaku lőtt a bal sarokba. 0-2

A 69. percben Rashfordot buktatták a tizenhatoson belül, a megadott büntetőhöz Pogba állt oda, de a tizenegyest a hazaiak kapusa kifogta.

Két perccel később megfogyatkoztak a vendégek, amikor Rashford és Bardsley kakaskodott, Rashford pedig fejelő mozdulatott tett ellenfele felé, egyből piros lett a "jutalma".

A találkozót végül a Manchester United nyerte 2-0-ra, amellyel Mourinhóék jelenleg a 10., a Burnley pedig a 19. helyen a bajnokságban.

Manchester United celebrate

A másik találkozón a Tottenham a Watfordhoz látogatott, és a meccs előtt két 100%-os csapat küzdhetett meg egymással.

A találkozó első félideje nagyon feledhető játékot hozott, a csapatok szinte egyetlen komoly helyzetig sem jutottak. A második félidő elején azonban vezetett a Spurs: egy kapu előtti kavarodás után jobbról érkezett a vendégek beadása, de Doucoure olyan pechesen ért bele, hogy a labda a saját kapujába csorgott. Öngól! 0-1

A Watford azonban felállt a hátrányból, hiszen a 60. percben Holebas beadását Deeney csúsztatta a jobb sarokba. 1-1

Sőt, a 76. minutumban már vezetett a hazai csapat: ismét Holebas adta a gólpasszt, amit Cathcart fejelt a jobb felsőbe. 2-1

Több találat nem esett, a Watford ismét nyert, ezúttal 2-1-re, amellyel a 3. helyen állnak, Pochettino együttese pedig az 5. pozícióban a bajnokságban.