Higuain megszerezte első gólját: magabiztosan nyert a Chelsea

18:10 CET 2019. 02. 02.
Gonzalo Higuain Chelsea 02022019
Az argentin betalált új csapatában, nem is egyszer.

Szombaton délután a Premier League 25. fordulójának mérkőzéseit rendezték meg.

Pályára lépett a Chelsea is, akik azúttal a Huddersfieldet fogadták a Stamford Bridge-en.

A hazaiak viszonylag gyorsan megszerezték a vezetést, amikor a 16. percben Kante ugratta ki a védők közt Higuaint, aki éles szögból tüzelt a kapuba, megszerezve első találatát a londoniaknál. 1-0

Sokáig semmi, már ami a gólokat illeti, azonban az első félidő hosszabbításában hátulról koccintották össze Azpilicueta bokáit a tizenhatoson belül. A megadott büntetőt pedig  Hazard magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába. 2-0

A fordulást követően is a Chelsea dominált, és a 66. percben újra eredményesek voltak: Barkley ugratta ki a bal oldalon csapattársát, Hazard eltolta a kimozduló kapus mellett és lőtt éles szögből a hálóba. 3-0

Nem csak a belga, hanem az argentin is duplázot a meccsen, hiszen a 69. perben a tizenhatos előterében Kante készítette le a labdát Higuainnak, ő pedig 19 méterről óriási bombát ragasztott a bal felső sarokba. 4-0

De még nem volt vége, ugyanis a 86. minutumban Willian szögletét David Luiz csúsztatta 6 méterről a kapuba. 5-0

A Chelsea simán nyert 5-0-ra, amellyel Sarri együtese a 4. helyen, a Huddersfil pedig továbbra is az utolsó a tabellán.