Hazai pályán nyert a Barcelona, idegenben győzött az Atleti

GETTY IMAGES
Mindkét éllovas sikerrel járt a La Ligában.

Szombaton este a Barcelona a Valladolid együttesét fogadta a spanyol bajnokság 24. fordulójában.

A hazaiaknál először kezdett a Sassuolótól igazolt Kevin-Prince Boateng.

A találkozó első félideje nem hozott különösebb izgalmakat, már ami a helyzeteket illeti, hiszen a játékrész hajrájáig nem alakult ki egyetlen ziccer sem.

Aztán a 43. percben megtört a jég, amikor Piquét lökték fel a tizenhatoson belül, a katalánok védője pedig nagyon könnyen "megadta magát". A büntetőhöz Leo Messi állt oda és lőtt keményen a bal alsó sarokba. 1-0

Lionel Messi Barcelona Valladolid

A második játékrész elején Alba adott be balról, amelyre Messi érkezett középen, de kapáslövését Masip védte bravúrral.

Pár perc múlva ismét Messi került helyzetbe, de most a kaput sem eltalálva lőtt mellé.

A 78. minutumban Messi játszott össze Sergi Robertóval, aki a tizenhatos vonaláról tekert a jobb kapufa mellé.

A 85. percben egy Suarez elleni buktatás után kapott újabb tizenegyest a Barca, de a Messi által elvégzett büntetőt Masip védte.

Az argentin három perccel később eldönthette volna a meccset, de Messi ekkor egy nagy szóló után a jobb kapufa mellé tekert.

A végén még egy Messi és Luis Suarez összjáték után az uruguayi lőhetett volna gólt,de a vendégek hőse, Masip ezúttal is védett.

Maradt az 1-0 a Barca javára, amellyel a katalánok 7 ponttal vezetnek a délután a Rayo otthonában Griezmann góljával 1-0-ra nyerő Atletico Madrid előtt.