Hazai pályán nyert a Barcelona és az Atletico Madrid is

Nem tudták meglepni ellenfeleik az óriásokat.

A spanyol bajnokság 17. fordulójában a listavezető Barcelona a Celta Vigót fogadta a Camp Nouban.

Az utóbbi időben a Celta a Barca mumusává vált, kérdés volt, hogy ezúttal megtréfálják-e a katalánokat a vendégek.

Nem nagyon, ugyanis már a 10. percben egy Messi lövés utáni kipattanót Dembele a kapus érintésével lőtt a hálóba. 1-0

A 25. percben jöhetett volna a vendégek válasza, de Maxi Gomez sarokra tartó lövését szépen védte Ter Stegen.

A 45. minutumban Jordi Alba a bal oldalról adott filléres labdát az egyedül középen kilépő Messinek, ő pedig magabiztosan helyezett a Celta kapujába. 2-0

A második játékrész sokkal csendesebbre sikeredett, már ami a gólokat és helyzeteket illeti, ennek ellenére a 67. percben Messi duplázhatott volna, amikor Semedo kapusról kipattanó lövésébe vetette bele magát a földön fekve, de nem sikerült bepiszkálnia a kapuba a játékszert.

A hajrá felé közeledve szépíthetett volna a Celta, de Maxi Gomez fejesét végül Semedo és Ter Stegen együttes erővel tisztázták.

Újabb gól azonban nem született, a találkozót végül 2-0-ra nyerte a Barca, és 3 pont előnnyel vezeti a tabellát, a Celta pedig a 10. helyen a bajnokságban.

Barcelona

A katalánok meccse előtt rendezték meg az Atletico Madrid és az Espanyol összecsapását.

A találkozót szűken, ráadásul csak egy büntetőből szerzett Griezmann-góllal nyerték 1-0-ra a hazaiak, pedig a túloldalon Baptistao révén az Espanyol kapufáig is eljutott.

A Matracosok sikerükkel a 2. helyen, 3 pont lemaradásban a Barcától, az Espanyol pedig a 12. pozícióban a La Ligában.