Hazai pályán botlottak Gulácsiék, idegenben nyertek Dárdaiék

herthabsc
Felemásra sikeredett a magyaros csapatok szereplése.

A Bundesliga 2. fordulójának vasárnapi meccsein a Leipzig az újonc Fortuna Düsseldorfot fogadta.

A meccs első félidejében nem született találat, a 47. percben azonban a vendégek szereztek vezetést, amikor Zimmermann a tizenhatos vonaláról lőtt a kapu jobb oldalába, Gulácsi tehetetlen volt. 0-1

A 68. percben jött a lipcseiek válasza, amikor egy kapu előtt kavarodásba Augustin szúrt bele és talált a vendégek hálójába. 1-1

A hátralévő időben maradt az 1-1, amellyel Gulácsiék még nyeretlenek a Bundesligában a múlt heti vereségük után.

Gulácsi Péter

Az est másik meccsén a Hertha a Schalke otthonába látogatott.

A hazaiak a 14. percben vezethettek volna, de Caligiuri büntetőt hibázott, amire a Hertha csattanós választ adott, ugyanis egy percre rá Duda révén vezettek a vendégek. 0-1

A második játékrészben nem sikerült egalizálnia a Schalkénak, sőt, a 95. percben Konoplyanka a kiállítás sorsára jutott, amikor utolsó emberként lerántotta ellenfelét. A megadott szabadrúgásból Duda pedig egy pazar tekeréssel a 96. percben lezárta a meccset. 0-2

Dárdaiék ezzel nagyon jó rajtot vettek, hiszen két meccsből két győzelemmel hibátlanok eddig a Bundesligában.