Betis-RealGetty

Hátrányból szerezte meg első győzelmét a címvédő

Fordulatos mérkőzésen szerezte meg az első győzelmét az új idényben a Real Madrid, 3–2-re múlta felül a két sikerrel kezdő Real Betist a La Liga 3. fordulójának szombat esti találkozóján.

Jobban dominált a Real Madrid a mérkőzésen, több helyzetet is kialakított.

Az első gól a 14. percben esett: Benzema egy az egyben elment, majda beadást követően Valverde érkezett és a jobb alsóba talált. (0-1)

A Betis csak később válaszolt, de akkor is duplán büntetett: a 35. percben egy kisszöglet után Canales tekert középre, Mandi Casemirót megelőzve közelről a kapuba bólintott; majd két perccel később Fekir lekészítése után Carvalho erős, ballábas lövését Courtois csak beljebb segíteni tudta a rövidbe. (2–1)

A 48. percben öngóllal egyenlített a Real: Carvajal beadását Emerson próbálta menteni Benzema elől, de végül a saját kapujába pörgette a labdát. (2-2)

A győztes gól félig a VAR-nak köszönhető: a 82. percben Bartra esés közben kézzel ért a labdához, ezt a videó szobában remekül észlelték, majd a büntetőt Sergio Ramos értékesítette. (2-3)

Real Betis–Real Madrid 2–3 (2–1)

BETIS: Robles – Emerson, Mandi, Bartra, Á. Moreno – W. Carvalho, G. Rodríguez – Joaquín (Tello, 63.), Fekir (Loren, 73.), Canales – Sanabria (Montoya, 69.).
Vezetőedző: Manuel Pellegrini

REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Varane, S. Ramos, F. Mendy – Kroos (Modric, 45.), Casemiro, Valverde – Ödegaard (Isco, a szünetben) – Benzema, Jovics (Mayoral, 72.).
Vezetőedző: Zinédine Zidane

Gólszerző: Mandi (35.), W. Carvalho (37.), ill. Valverde (14.), Emerson (48. – öngól), S. Ramos (82. – 11-esből)