Hátrányból fordítva nyert otthon az Arsenal

(C)Getty Images
Aubameyang és Özil vezette győzelemre a londoniakat.

Az Arsenal az Emirates-ben fogadta a Leicester City együttesét.

A 2. percben Iheanacho futott el a jobb szélen, majd egy csel után lőtt, de egy védő blokkolni tudta a próbálkozását.

A 6. percben újra a Leicester támadója lőtt, Leno remek védéssel ütötte szögletre a labdát.

A 20. percben Maddison szabadrúgása után Maguire fejelhetett, Leno hatalmas bravúrral védett.

A 31. percben Chilwell futott el a bal oldalon, lövésébe Bellerin ért bele, ami becsapta a kapust, így a labda a hálóban kötött ki. 0-1

A 33. percben Xhaka lőtt 20 méterről egy szabadrúgást, Schmeichel védeni tudott.

A 42. percben egy gyors támadás végén Iwobi lőtt, Schmeichel szögletre ütötte a labdát.

A 45. percben Bellerin adott középre Özilnek, aki 10 méterről szépen kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-1

Az 50. percben Mikhitarjan lőtt egy kapu előtti kavarodás után nem sokkal mellé.

Az 58. percben egy szöglet után Ndidi fejelt, a labda a keresztlécről vágódott le.

A 63. percben Özil indította Bellerint, aki remekül centerezett a frissen beállt Aubameyang elé, ő pedig 5 méterről a kapuba lőtt. 2-1

Két perc múlva leiskolázta a Leicestert az Arsenal: Lacazette-Özil-Aubameyang összjáték után a gaboni csatár fejezte be az akciót. 3-1

A 78. percben Özil indította remekül Lacazette-et, aki azonban 6 méterről a kapusba lőtte a labdát.

A hajrában már nem esett újabb gól, így az Arsenal megelőzte a Tottenhamet a bajnoki tabellán, és feljött a negyedik helyre.