Antonio Conte Tottenham 2022-23Getty Images

Hagyott kívánnivalót maga után a „londoni meló”...

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A Tottenham idegenben játszott 3–3-as döntetlent a Southamptonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának szombati játéknapján. A városi rivális Chelsea – noha kétszer is vezetett – hazai pályán nem bírt, 2-2-re végzett az Evertonnal

A kiesés elől menekülő Southampton a múlt héten – igaz emberelőnyben, de – pontot szerzett a Manchester United otthonában. A Bajnokok Ligájától másfél hete búcsúzó Tottenham Hotspur ellen azonban már a félidőben hátrányba került, a gólt Pedro Porro szerezte (0–1).

Ám a szünet után, rögtön az első percben Che Adams révén azonnal egyenlítettek a „szentek” (1–1). Húsz perccel később Harry Kane ismét a vendégeket juttatta előnyhöz, ami a 75. percben Ivan Perisic jóvoltából kétgólosra nőtt (1–3).

A londoniak azonban ennek nem sokáig örülhettek, hiszen Theo Walcott alig három perc elteltével szépített (2–3). A hosszabbításban aztán jött a válódi hidegzuhany a Spursnek: VAR-vizsgálatot követően a játékvezető a büntetőpontra mutatott, James Ward-Prowse pedig nem hibázott (3–3).

Ez a döntetlen még sokba kerülhet a Tottenhamnek, amely mindössze két pont előnnyel állomásozik a biztos BL-indulást jelentő negyedik helyen közvetlen üldözője, a két mérkőzéssel kevesebbet játszott Newcastle előtt. Ugyanakkor értékes lehet a megszerzett pont a Sotonnak, amely ugyan így is az utolsó helyen áll, de csak két egységre van attól, hogy elhagyja a „veszélyzónát”.

A Londoni riválisával ellentétben a Chelsea néhány napja sikerrel vette a BL-nyolcaddöntő jelentette akadályt és így készülhet a Real Madrid elleni szuperrangadóra. Ám ma még a kiesés rémétől fenyegetett Everton várt a kékekre, akik bár sokat birtokolták a labdát és többször is célba vették az ellenfél kapuját, az első játékrészben nem találtak be.

A szünet után fokozta a nyomást a Chelsea, amely az 52. percben Joao Félix lövésével szerezte meg a vezetést (1–0). A hazaiak ezután is tovább rohamoztak – még egy les miatt érvénytelenített gólt is szereztek –, de nem sikerült növelni az előnyt. Sőt, a 69. percben egyenlített az Everton: egy szöglet után Abdoulaye Doucouré bólintott a kapuba (1–1).

Hamarosan azonban újra vezettek a hazaiak: a 76 percben Kai Havertz értékesített egy büntetőt (2–1). Mégsem tudott győzni a Chelsea, egy perccel a rendes játékidő vége előtt ugyanis Ellis Simms éles szögből a kapuba lőtt (2–2).

Újabb értékes pontokat hullajtottak el tehát a londoni kékek, akik jelenleg a tizedik helyen állomásoznak, tisztes távolban az európai kupaszereplést érő helyezésektől. Az Evertonnak pedig úgy jött ez a döntetlen, mint egy falat kenyér, hiszen még mindig csak két pont választja el a kiesést jelentő 18. helytől.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Barcelona–Real Madrid spanyol bajnokin a hazaiak győzelme 2.28, a döntetlen 3.50, a vendégsiker 3.20-szoros szorzóval fogadható.(x)