Győzelemmel hangolt a Ferencváros elleni összecsapásra az Espanyol

elespanol.com
A katalánok megszerezték az első győzelmüket a 2019/2020-as spanyol bajnokságban.

A Ferencváros első ellenfele az Espanyol lesz az Európa Liga csoportkörében, amely az Eibar ellen hangolt a Fradi ellen összecsapásra.

A katalánok ez idáig 3 bajnoki mérkőzést játszottak le a spanyol élvonalban és mindössze 1 pontot gyűjtöttek úgy, hogy egyetlen gólt sem szereztek még.

Az első félidőben mutatott teljesítményük alapján ez pedig nem is túlzottan meglepő, hiszen sem az Espanyol, sem pedig az Eibar nem találta el a kaput 45 percnyi játék után.

Ebből kifolyólag  az első játékrész tehát 0-0-ás döntetlennel zárult.

Az 58. percig kellett várnunk az első kaput eltaláló kísérletig, ami azonban rögtön góllal is végződött, hiszen egy szabadrúgást követően Ivan Ramis csúsztatott az Espanyol kapujába és ezzel 1-0-ra módosította az eredményt.

A 76. percben azonban megszerezték az első góljukat a katalánok is az idei szezonban és Facundo Ferreyra révén egalizáltak a vendégek. 1-1

Három minutummal később pedig az éppen 1 perce pályára lépő Esteban Granero találatával már az Espanyol vezetett 2-1-re.

A 92. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, hiszen Naldo a második sárgalapját követően kénytelen volt elhagyni a játékteret.

A végeredményt azonban ez már nem befolyásolta, így megszerezte az első góljait és az első győzelmét is az Espanyol együttese, amely 2-1-re behúzta a mai összecsapást.