Leipzig–Gladbachkicker.de

Gulácsiék kétgólos hátrányt ledolgozva nyertek! – videó

10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás csak a Goal olvasóinak az Unibeten! Kattints, regisztrálj és játssz kockázatmentesen!

Két BL-szereplő csapat csapott össze szombat este a Bundesligában és a mérkőzés igazolta, hogy a Mönchengladbach, illetve a Gulácsi Péterrel és Orbán Wilivel felálló Leipzig nem véletlenül van ott Európa legjobb csapatai között.

A 'Gladbach gyorsan vezetést szerzett: az 5. percben Dayot Upamecano taszítitta el a tizenhatoson belül Breel Embolót, a büntetőt Jonas Hofmann magabiztosan értékesítette (0–1).

Ezt követően aktívabb lett a Leipzig, ám a 19. percben megszületett a vendégek második gólja. Breel Embolo védhetetlenül fejelt Gulácsi Péter kapujába (0–2).

A baj még nagyobb is lehetett volna a lipcseiek részéről, hiszen a vendégek lendületben maradtak és volt helyzetük a harmadik gólhoz is, de egy alkalommal Orban mentette meg a még nagyobb bajtól a hazai együttest.

A szünet után előbb egy érvénytelenített gólig jutott a Leipzig, majd Christopher Nkunku szépített (1–2).

A 66. percben aztán Yussuf Poulsen egy kapufás góllal egyenlített is (2–2).

Az egyenlítés felhozta a Leipziget és a vendégeket csak Yann Sommer bravúrjai mentették meg az újabb góltól. A 93. percben aztán már ő sem segíthetett, mert Alexander Sörloth közelről a kapuba fejelt (3–2).

Győzelmével a lipcsei együttes tovább üldözi a Bayern Münchent, a hátránya mindössze két pont.