Gólt szerzett a Bayern újonca, Dárdaiék pontot mentettek, kiesett a Köln

Megvan a Bundesliga első idei kiesője.

A német bajnokság 32. fordulójában szombat délután pályára lépett a bajnok Bayern, és a Dárdai Pál által dirigált Hertha is.

A bajorok a Frankfurt együttesét fogadták, és egy igen eseménytelen első félidőt produkáltak a felek. Habár a vendégeknek a játékrész hajrájában két nagy helyzetük is volt, a lefújás előtt mégis a hazaiak jutottak előnyhöz, amikor Sandro Wagner nagyon önzetlenül hozta helyzetbe a kapuval szemben érkező Niklas Dorsch-t, ő pedig átvétel után lőtt a hálóba mintegy nyolc méterről. 1-0

Dorsch-tól nem kis mutatvány a találat, hiszen a mindössze 20 éves játékos a mai napon debütált a Bayernben.

Eltiltották Diego Simeonét

A második játékrész 18. percében az önzetlen Wagner maga is gólt szerezhetett volna, de Evina jobb oldali beadását teljesen egyedül, eléggé érthetetlen módon hét méterről még a kaput sem eltalálva mellé fejelte.

Aztán a 76. minutumban már örülhetett a német támadó: egy eladott labdára csapott le Rudy, aki bevezette a labdát a tizenhatosra, passzával Wagnert hozta helyzetbe, aki egy csel után kilőtte a jobb alsót. 2-0

Rá két percre azonban jött a frankfurtiak válasza: egy jobb oldali beadásba Hummels még beleért, de a labda pont a középen érkező Haller térdére pattanva csorgott Ulreich mellett a hálóba. 2-1

A 87. percben Rafinha szép szólója után lőtte ki a jobb oldalról a jobb alsó sarkot. 3-1

A lefújás előtt pedig Süle zárta le a meccset, amikor Rafinha kiugratása után talált a kapu jobb oldalába. 4-1

A Bayern 4-1-es győzelmével 24 pontos előnnyel vezeti a tabellát, a Frankfurt pedig a 7. helyen a Bundesligában.

Sandro Wagner Niklas Dorsch Bayern Munchen Eintracht Frankfurt Bundesliga 28042018

A Hertha hazai pályán fogadta az Augsburg együttesét, és Dárdai Pál csapata kétgólos hátrányból mentett pontot, ugyanis Gregoritsch és Cordova találataiara a hajrában Ibisevic és Selke is válaszolni tudott a berliniek részéről.

A Hertha a mai döntetlent követően a 9., az Augsburg pedig a 11. helyen a tabellán.

Dárdai Pál

Habár várható volt, mára bizonyossá vált, hogy búcsúzik a német első osztálytól az 1. FC Köln, ugyanis ma Freiburgban kétgólos hátrányból ugyan 2-2-re felálltak, de végül 3-2-re kikaptak, és két fordulóval a vége előtt már behozhatatlan hátrányban állnak az utolsó helyen.