Gólgazdag meccsen győzött és az Európa Liga csoportkörébe jutott a Ferencváros!

Ferencváros
mti.hu
Hátránya ellenére sikerrel járt a magyar együttes.

Csütörtökön este a Ferencváros a litván Suduvát fogadta a Groupamában Európa Liga-selejtező viszavágón.

A tét már a főtáblára jutás volt, s miután a felek 0-0-ra végztek a párharc első felvonásán, a magyar együttes kedvező helyzetből várhatta a mai meccset.

Ennek ellenére a 11. percben a vendégek vezettek, amikor a tizenhatos előterében adtunk el egy labdát, amelyre Verbickas csapott le és lövése egy magyar játékoson megpattanva kötött ki a kapuban. 0-1

Aztán azonban a Fradi magasabb fokozatra kapcsolt: előbb Lovrencsics 19 méterről eresztett meg egy löketet, amely azonban még elkerülte a jobb kapufát.

A 36. percben viszont a vendégek kapusa buktatta a tizenhatoson belül Boli-t, a megadott büntetőt pedig Varga Roland vágta a kapuba. 1-0

Az első játékrész rájátszásában pedig már vezetett a magyar bajnok: a jobb oldalról Zubkov adott be laposan, az ötösön pedig védője mellett Boli pörgetett a jobb kapufára, amelyről a labda a hálóban kötött ki. 2-1

A fordulást követően a 63. percben eldőlhetett volna a párharc, amikor a jobb oldalról mintegy 14 méterről Zubkov tekert a keresztlécre.

Az ellentámadásból azonban gólt szereztek a vendégek: jobbról adtak be a litvánok, az ötös sarkán pedig Blazic mellett pörgetett Dibusz érintésével a kapuba Topcagic. 2-2

A 66. minutumban viszont ismét a Fradi állt továbbjutásra: Tokmac vezette fel a labdát a tizenhatos előterébe és 18 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. 3-2

A 73. percben előbb Tokmac dönthetett volna el mindent, de kilépése után a vendégek kapusa védett, a kipattanót ziccerben azonban Zubkov a kapu fölé bólintotta.

Két perccel később ismét meccslabda: a jobb oldalon lépett ki Boli, már csak a kapussal állt szemben, de a litvánok portásába lőtte a labdát.

A 95. percben pedig még büntetőt is kapott a Fradi egy buktatás után, amelyet Sighnevich lőtt a hálóba. 4-2

Az eredmény már nem változott: a Ferencváros 4-2-re nyert és bejutott az Európa Liga főtáblájára!