FA-Kupa: Győzelmével a legjobb nyolc között a Manchester City

(C)Getty Images
Idegenben járt sikerrel Guardiola együttese.

Szombaton folytatódtak az angol FA-Kupa küzdelmei, már a nyolcaddöntőkkel.

A továbbjutás egy meccsen dől el a sorozatban, azaz a Newport County ellen idegenben pályára lépő Manchester City-nek mindenképpen nyernie kellett, hogy ne legyen újabb, megismételt összecsapás a felek közt.

Egyértelműen a City volt a párharc toronymagas esélyese, hiszen mai ellenfelük a harmadosztály középmezőnyében tanyázik.

Ennek ellenére meglepetésre a találkozó első félideje gólnélküli döntetlenre sikeredett, pedig Sane még a keresztlécet is eltalálta.

A fordulást követően azonban már betalált a német támadó: az 51. percben a bal oldalon lódultak meg a vendégek, Gabriel Jesus ugratta ki Leroy Sanét, aki az ötös sarkáról, a kapust is érintve lőtt a kapu bal oldalába. 0-1

Hét perccel később el is dőlhetett volna a párharc, de Mahrez lövése csak a kapufát találta telibe.

A 75. minutumban azonban eldőlt a továbbjutás kérdése: a jobb oldalon indult meg Phil Foden, aki a tizenhatosra betörve csinált egy cselt és a kapus érintésével 14 méterről lőtt a hálóba. 0-2

Aztán a végére felgyorsultak az események: a 88. percben egy rossz mentés után Amond pazarul emelt a City kapujába a tizenhatosról, azonban szinte a középkezdés után ismét gólt szereztek a vendégek, amikor megint Foden volt eredményes, majd a lefújás előtt Mahrez is betalált. 1-4

Több találat már nem született, a Manchester City 4-1-es győzelmével az FA-Kupa legjobb 8 csapata közé került.