Európa Liga: Továbbmentek Sallaiék, Gulácsiék és Langék, Bogdán Ádámék kiestek

Facebook
Újabb kör zárult le az EL-ben ma este.

Csütörtök este nagyüzem volt az Európa Ligában, ugyanis a harmadik selejtezőkör visszavágóira került sor.

Ahogy már délután megírtuk, délután az Eppel Mártonnal és Elek Ákossal szereplő Almaty búcsúzott az EL-től.

A többi magyar érdekeltségű meccseken a Leipzig román ellenfelével szemben jutott tovább, Bogdán Adámék a Molde ellen búcsúztak, Lang Ádámék  pedig magabiztosan mentek tovább az Alashkert ellen.

Holman Dávid nem lépett pályára a Slovanban, csapata pedig nagy zakót kapva kiesett, ahogy a Steaua ellenében Gyurcsó Ádámék is, valamint a Dudelange ellen a Nagy Dominikkel felálló Légia Varsó is.

Nagy Dominik Legia Warszava Varsó

A magyar érdekeltségű EL-meccsek eredményei (zárójelben az összesítés, vastaggal a továbbjutók):

Kairat Almaty 1 - 2 Sigma Olomouc (1-4) - Elek Ákos végig játszott, Eppel Márton a 34. percben állt be és szerzett gólt az Almatyban

CS Universitatea Craiova 1 - 1 RasenBallsport Leipzig (2-4) - Gulácsi Péter nem szerepelt a lipcseiek keretében

Molde 3 - 0 Hibernian (3-0) - Bogdán Ádám végig védett a Hibernianban

CFR Cluj 5 - 0 Alashkert FC (7-0) - Lang Ádám nem szerepelt a Kolozsvár együttesében

APOEL Nicosia 3 - 1 Hapoel Beer Sheva (5 - 3) - Sallai Roland kezdett és a 89. percig játszott

F91 Dudelange 2 - 2 Legia Warszawa (4-3) - Nagy Dominik kezdőként 69 percet játszott

FC FCSB 2 - 1 Hajduk Split (2-1) - Gyurcsó Ádám a 65. percben állt be, Futács Márkó nem szerepelt a keretben

Rapid Wien 4 - 0 Slovan Bratislava (5-2) - Holman Dávid nem lépett pályára a Slovanban