Európa Liga: Idegenben szenvedett vereséget a Honvéd

Utoljára frissítve

A Budapest Honvéd megkezdte Európa-liga szereplését a mai napon a macedón Rabotnicki otthonában.

A selejtezőre nem túl jó előjelekkel készültek a kispestiek, hiszen az elmúlt hetekben mind Eppel Márton, mind Davide Lanzafame is távozott, azaz a magyar bajnokság elmúlt időszakának leggólerősebb támadó párosa nélkül vágtak neki a találkozónak.

Mindez azt jelentette, hogy Supka Attila együttese elsősorban Danilótól várhatta a gólokat.

Az összecsapás elején a macedónoknak voltak kisebb lehetőségeik, majd Danilo az első negyedóra végén komolyan veszélyeztetett,de a Rabotnicki kapusa védeni tudott.

A 34. percben azonban vezettek a hazaiak, amikor Petkovski lépett ki két védő közt, egy az egyben vezette a kapura a labdát és higgadtan lőtt Gróf mellett a hálóba. 1-0

Az első félidő lefújása előtt viszont jött Nagy Gergő és bődületesen nagy gólt lőtt mintegy 30 méterről. 1-1

A második játékrész 15. percében újra vezettek a macedónok, amikor Sharkoski egy bal oldali beadást vágott a léc alá. 2-1

Az utolsó félórában azonban nem született több találat, maradt a 2-1 a Rabotnickinek, de az idegenben rúgott magyar gól még nagyon sokat jelenthet a július 17-i visszavágóra.