Európa-bajnokság

Euro 2020: kár a végéért, de állva halt meg a magyar válogatott!

19:56 CEST 2021. 06. 15.
Hungary Portugal Orban Bruno Fernandes
Sokáig hősiesen tartotta magát a magyar csapat a Portugália elleni meccsen, ám az utolsó tíz percben minden összedőlt.

Regisztrálok ingyen és építem a nyerő szériámat a nagy nyereményekért!

Fantasztus hangulatban, a teljesen megtelt Puskás Arénában kezdte meg szereplését a magyar válogatott. A találkozó úgy indult, ahogy azt vártuk, hiszen Diogo Jota gyorsan helyzetbe került, de a Liverpool játékosának lövését Gulácsi Péter kivédte. Aztán Cristiano Ronaldo próbált meg színezni egy kicsit a játékon, de a védők rendre szerelni tudták.

A meccs elején Sallai Rolandnak volt egy jó kiugrása, ám Guerreiro a földre vitte – Cakir játékvezető szerint szabályosan. Nem sokan értettek egyet vele a stadionban.

A félidő közepére úgy értünk el, hogy Jota lehetőségén kívül nem volt igazán nagy helyzet egyik kapu előtt sem. Ennek egyik oka az volt, hogy Szalai Ádám még a védekezésbe is besegített, nem egyszer tisztázott a magyar ötösnél.

A 32. percben Ronaldo csúsztatott a magyar kapu mellé, öt perccel később Szalai Ádám sokkal veszélyesebb volt: Sallai Roland beadása után a magyar csatár 8 méterről fejelt, Rui Patricio-nak vetődve kellett mentenie. A 40. percben aztán Jota hozta magát helyzetbe a magyar kapu előtt, de hét méterről leadott lövése után Gulácsi kézzel, lábbal mentett. A 43. percben Ronaldo került ziccerbe, de öt méterről nem találta el a kaput. Ebből is látszik, hogy a szünet előtti percekben hősiesen és nem kevésbé szerencsésen védekezett a magyar válogatott.

A második félidő Gulácsi bravúrral indult: Pepe közeli fejese után tornázta ki a labdát a jobb alsó elöl. Ez vezette be azt a nyomasztó portugál fölényt, ami ezután következett. Ettől kezdve a magyar válogatott oroszlánként védekezett. Az 50. percben volt egy távoli Szalai Ádám lövés, majd a 69. percben egy Sallai helyzet – 12 méterről lőtt mellé –, de ezen kívül lényegében csak annyi történt, hogy a címvédő birtokolta a labdát nagyobb helyzet nélkül.

Elképesztő volt a portugálok labdabirtoklási fölénye, hiszen 71 százalékban volt náluk a labda. Ehhez képest egy veszélyes Bruno Fernandes lövés mellett semmi sem jött nekik össze.

A 80. percben már azt hittük, hogy valami elképesztő dolog történik velünk, de hiába lőtt Schön a kapuba, mert lesről indult.

Aztán percek alatt minden összeomlott. A 84. percben  Rafa Silva passzolt középre jobbról, a labda megpattant Szalai Attila lábán, így Raphaël Guerreiro elé került, aki lőtt is, de a labda ezúttal Orbán lábán változtatott irányt és vágódott a jobb alsóba (0–1).

A 86. percben aztán Orán visszahúzta a tizenhatoson belül Bruno Fernandest, 11-es. Ronaldo állt a labda mögé és kilőtte a bal alsó sarkot. (0–2)

A végén egy kényszerítő eredményeként Ronaldo megszerezte a harmadik portugál gólt, de vissza se nézték, pedig elég egyértelmű (0–3).

Nagy kár a végéért, de a magyar válogatott állva halt meg ezen a meccsen. Hősiesen védekezett, helyzeteket is alakított ki, csak éppen az Európa-bajnoki címvédő volt az ellenfél.

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A magyar válogatott franciák elleni győzelme 9,50-szeres pénzt fizet.