Elképesztő góllal nyert a Puskás Akadémia a Fradi ellen

mti.hu
Ritkán látható találattal gyűjtötték be a három pontot a felcsútiak.

A magyar bajnokság 11. fordulójának zárómeccsén a Puskás Akadémia a Ferencvárost fogadta.

A mérkőzés első negyedórájának végén a Fradi veszélyeztetett, de Böde fejese csak a keresztlécet találta el.

Azonban egy perccel később, a 20. minutumban vezetett a Puskás, nem is akárhogy: a felezővonal közelében Hegedűs végezhetett el szabadrúgást, ő pedig nem teketóriázott és mintegy 55 méterről a kint álló Dibusz fölött lőtt a hálóba. 1-0

A Puskás nem is állt le, ugyanis a 34. percben egy támadásból kétszer is gólt szerezhettek volna a hazaiak, amikor középről először Urblík lövését blokkolta Leandro, majd a kipattanóból Balogh óriási helyzetét az eldőlő Dibusz védte nagy bravúrral.

NB I: Győzött a Vidi, nem bírt egymással az MTK és a Honvéd

A második játékrészben több helyzet alakult ki a Puskás kapuja előtt. Előbb Spirovski lőtt a bal felső sarok mellé mintegy 20 méterről, majd a 65. percben Böde fejjel ismét a keresztlécet taláélta el.

A hajrában Varga hozta helyzetbe Petrjakot, de az ukrán támadó mintegy 17 méterről csak a kapufa mellé talált.

A hátralévő időben nem változott az eredmény, a Puskás Akadémia az év egyik legnagyobb góljával 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost, amellyel a 9. helyen állnak, a Fradi pedig továbbra is listavezető.