Copa América: Suárez és Cavani is betalált, Uruguay kiütötte Ecuadort

8:50 CEST 2019. 06. 17.
Cavani Uruguay Copa America
Összeomlott az emberhátrányban játszó ecuadori együttes.

Kiválóan kezdte a 2019-es Copa Américát Uruguay válogatottja, amely 4-0-ra győzte le Ecuadort a C-csoportban.

Az uruguayi csapat rögtön a meccs elején megszerezte a vezetést: a 6. percben Suárez passza után Nicolas Lodeiro egy remek esernyő csellel tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd kilőtte a hosszú sarkot.

Ecuardor a 24. percben megfogyatkozott, mivel Jose Quintero a levegőben lekönyökölte Lodeirót. A játékvezető először csak sárga lappal büntette, de videózás után megváltoztatta az ítéletet, és leküldte a pályáról a jobbhátvédet.

Innentől pedig nem volt megállás: a 33. percben Cavani egy gyönyörű félollóval növelte Uruguay előnyét, majd a 44. percben egy szöglet után Suárez érkezett jó érzékkel a hosszú oldalon, és megszerezte csapata harmadik gólját.

A végeredményt végül Arturo Mina állította be, aki egy nagyon szerencsétlen mozdulattal a saját kapuját vette be.

Uruguay ezzel a sikerrel vezeti a C-csoportot, Japán és Chile pedig kedden hajnalban csap össze.

Vasárnap este egy másik mérkőzést is rendeztek a Copa Américán, amelyen Paraguay 2-2-es döntetlent játszott Katarral, a B-csoportban így 1-1 ponttal mindkét csapat megelőzte Argentínát, az élen pedig a három pontos Kolumbia áll.