Christian Eriksen vezérletével a dánok legyőzték Gareth Bale-éket

Magabiztosan nyert Dánia a gyengécske Wales ellen.

Vasárnap kora este rendezték a Nemzetek Ligája B-divíziójának 4. csoportjában a Dánia - Wales mérkőzést.

A divízió másik mai meccsén az 1. csoportban egy igen felejthető összecsapáson az Andrij Sevcsenko irányította Ukrajna legyőzte Szlovákiát.

Sevcsenko együttese legyőzte a szlovák válogatottat

Nos, a dán-walesi összecsapás sem hozott szemet gyönyörködtető játékot, legalábbis az első félidőben, iram és hajtás volt, de helyzetek alig.

Egészen a 32. percig, amikor egy lefejelt labdára a tizenegyes pont magasságában érkezett Eriksen és szépen, a bal kapufa érintésével lőtt a walesi kapuba. 1-0

Majdnem meg is duplázták előnyüket a hazaiak pár perccel később, amikor Sisto eresztett meg egy sistergős löketet mintegy 17 méterről, de Hennessey bravúrral védeni tudott.

A második játékrészből bő negyedóra telt el és már kettő volt a különbség: egy balról érkező beadásba nyúlt bele kézzel Ampadu, a megadott büntetőt pedig Eriksen hidegvérrel vágta be a kapu bal oldalába. 2-0

A walesiektől az utolsó félórában Gareth Bale lett kicsit aktívabb, két lövése is veszélyeztette a dán kaput, de az eredmény nem változott: Dánia 2-0-ra nyert az eléggé elképzeléstelenül játszó Wales ellen, ahol ma viselhette először a csapatkapitányi karszalagot Gareth Bale, a Real Madrid klasszisa, holott már 12 éve bemutatkozott a válogatottban.