Maurizio Sarri Chelsea 2018-19Getty Images

PL: Hazard nélkül is gálázott a Chelsea, véget ért az Arsenal nagy sorozata

Vasárnap kora délután lépett pályára az élmezőny két csapata, az Arsenal és a Chelsea is az angol bajnokságban.

Az Ágyúsok ezúttal a Crystal Palace otthonába látogattak. Az első játékrészben az Arsenal birtokolta többet a labdát, azonban a hazaiaknak a félidő első felében voltak veszélyesebb lehetőségeik, főleg Zaha 15. percben elért kapufája, de sem ők, sem a vendégek nem tudták bevenni ellenfelük kapuját.

Egészen a hosszabbításig, amikor Mustafi rossz becsúszása után buktatta ellenfelét a tizenhatoson belül, a megadott büntetőt pedig Milivojevic lőtte az Arsenal hálójába. 1-0

Mesut Ozil Arsenal 2018-19Getty Images

Az Arsenal jól reagált a kapott gólra, és a szünetet követően Granit Xhaka parádés szabadrúgásával egyenlítettek az Ágyúsok. 1-1

Alig négy perccel Xhaka gólját követően egy szöglet után Aubameyang érkezett a hosszú saroknál, és vezetéshez juttatta a vendégeket. A Crystal Palace kapuját védő Wayne Hennesseynek nem volt szerencséje, a labda csak egy hajszállal haladt át a gólvonalon. 1-2

A vezetés tudatában az Arsenal a továbbiakban inkább a védekezésre koncentrált, és erre rá is fázott Emery csapata: a 82. percben a kényszerből balhátvédet játszó Granit Xhaka buktatta Zahát a tizenhatoson belül, Milivojevic pedig ezúttal is magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 2-2

Ezzel a döntetlennel véget ért az Arsenal nagy sorozata, nem jött össze minden sorozatot figyelembe véve zsinórban a 12 győzelem az Ágyúsok számára.

Granit Xhaka Pierre-Emerick Aubameyang Arsenal 2018-19

A Chelsea ezúttal Eden Hazard-t nélküzve volt kénytelen pályára lépni, de Sarri legénysége ennek ellenére az első félidőt követően vezetéssel vonulhatott pihenőre a Burnley otthonában..

A 22. percben ugyanis Barkley mesterien ugratta ki a védők közt csapattársát, Morata pedig a kimozduló kapus mellett lőtt a kapu bal oldalába. 0-1

Alvaro Morata Chelsea 2018-19Getty Images

A Chelsea a szünet után indult be igazán, és az 57. percben Ross Barkley egy remekül eltalált lövéssel duplázta meg Sarri csapatának előnyét. 0-2

Öt perccel később Barkley már előkészítőként jeleskedett, és Willian szerezte meg a Kékek 3. gólját. 0-3

A végeredményt végül a hétközi Európa Liga mérkőzésen mesterhármast szerző Loftus-Cheek állította be, így a Chelsea hétfő estig biztosan a második helyet foglalja el a tabellán. 0-4