Hoffenheim 07042019Getty

Bundesliga: Szalaival a kezdőben nyert idegenben a Hoffenheim

A Bundesliga vasárnapi játéknapján egyetlen magyar érdekeltségű csapat lépett pályára, ugyanis a Hoffenheim ezúttal az Augsburg otthonába látogatott.

A vendégeknél a kezdőcsapatban szerepelt Szalai Ádám, aki végig is játszotta a mérkőzést.

A meccsnek két fontos kérdése volt: sikerével a Hoffenheim életben tarthatta volna Európa-ligás álmait, a hazaiak pedig egy esetleges győzelemmel komoly lépest tehettek volna a kiesés elkerüléséért.

Alaposan belekezdtek a hoffenheimiek, hiszen már a 6. percben Kramaric révén megszerezték a vezetést. 0-1

ANDREJ KRAMARIC ISHAK BELFODIL HOFFENHEIM

A 25. minutumban ismét Kramaric került helyzetbe, de lövését a hazaiak kapusa a kapufára tudta tolni.

Egygólos hoffenheimi előnnyel fordultak a csapatok, és a második félidőben is a vendégek voltak eredményesek: a 61. percben balról adott be Demirbay, az ötösön bevetődve pedig Belfodil fejelt a kapuba. 0-2

A három pont sorsa a 74. minutumban dőlt el, amikor egy gyors kontra végén Belfodil lépett ki a védők közt és a kimozduló kapus mellett lőtt 13 méterről a bal sarokba. 0-3

A 82. percben már kiütéses lett az eredmény: a Hoffenheim megint lekontrázta ellenfelét, amelynek a végén az egyedül kilépő Belfodil előző találatát szinte lemásolva mesterhármast ért el. 0-4

Az eredmény már nem változott, a Hoffenheim 4-0-ra nyert, amellyel Szalaiék felléptek a 7. helyre, az Augsburg pedig maradt a 15. pozícióban.