Josuha Guilavogui William VfL WolfsburgGetty Images

Bundesliga: Szalai Ádám gólt lőtt, a Hoffenheim mégis kikapott

Vasárnap délután a Hoffenheim a Wolfsburgot fogadta a Bundesligában.

A csapatok egy nagyon mozgalmas első félidőt produkáltak, a hazaiaknál a kezdőben szerepelt Szalai Ádám, sőt, a magyar légiós találatával már vezetett a Hoffenheim: a 9. percben egy gyors kontra végén a bal oldalról tette be laposan a labdát Schulz, amire az ötösön Szalai érkezett és pörgetett a hálóba. 1-0

Akár meg is duplázhatták volna előnyüket a vendéglátók a 15. percben, amikor büntetőhöz jutottak, Kramaric azonban csak a jobb kapufát találta el.

A 41. percben azonban jött a vendégek válasza, amikor a jobb oldalon vezetett támadást a Wolfsburg, a labda átkerült a bal oldalra, ahol Willian érkezett és mintegy 14 méterről parádésan tekert a hosszúba. 1-1

A fordulás után is lüktető volt a játék, hiszen előbb Guilavogui rontott nagyot a Wolfsburg részéről, majd Szalai fejelt mellé, illetve Bicakcic is szerezhetett volna gólt a hazaiaknak.

A 69. minutumban azonban a vendégeknél volt az előny, amikor az ötös bal sarkán Weghorst fejelt, a röviden álló Baumann pedig óriásit potyázva bevédte a nem túl erős bólintást. 1-2

A 86. percben eldőlt minden: lekontrázta a Wolfsburg a Hoffenheimet, a bal oldalon Arnold kapott labdát és éles szögből lőtt, ami Baumann újabb hibája után besurrant a rövid sarokba. 1-3

A lefújás előtt kiütés lett a vége: ismét egy kontra, ismét a bal oldalról jött beadás, az ötösön pedig Weghorst könnyen belsőzött a kapuba. 1-4

A Wolfsburg 4-1-es győzelmével a 8. helyen, 1 pontos lemaradásban mai ellenfelükkel szemben, akik a 7. helyen állva egyre nehezebben érhetnek oda a BL-indulást érő 4. pozícióba.