Gulácsi Péterglovespot

Bundesliga: Magabiztos győzelemmel kezdtek Gulácsiék

Vasárnap kora este a Leipzig is megkezdte szereplését a Bundesligában, a lipcseiek ezúttal az újonc Union Berlinhez látogattak.

A vendégeknél a kezdőben kapott szerepet mind Gulácsi Péter, mind Willi Orbán.

Az első negyedóra végén vezetett a Leipzig, amikor Sabitzer passzát követően a bal oldalon, a kaputól mintegy 13 méterre egy szép csel után Halstenberg pazarul tekert a hosszú sarokba. 0-1

A 31. percben már kettővel mentek a lipcseiek: ekkor Halstenberg adta vissza a gólpasszt csapattársának, Sabitzer pedig 16 méterről kegyetlenül tüzelt a léc alá. 0-2

A következő időszakban is óriási labdabirtoklási fölényben játszott a Leipzig, és a 42. minutumban eldőlt a három pont sorsa: lendületesen tört be a tizenhatoson belülre Timo Werner és ő is a léc alá bombázott. 0-3

A második félidőben is a lipcseiek voltak eredményesek, ugyanis a 69. percben a jobb oldalról fejelte keresztbe Sabitzer a kapu előtt a labdát, amelyre Nkunku érkezett és 4 méterről passzolt a hálóba. 0-4

A 80. percben kiütéses lehetett volna a vége, de Nkunku csak a kapufát találta telibe.

Több találat azonban nem született, a Leipzig magabiztos, 4-0-s győzelemmel kezdte a Bundesliga 2019-20-as idényben.