Leverkusen Bayern

Bundesliga: Hazai pályán szenvedett vereséget a Bayern München

Szombaton kora este rangadóra került sor a Bundesligában, amelyen a Bayern München a Bayer Leverkusen együttesét fogadta.

A találkozón gyorsan vezetést szereztek a vendégek, ugyanis a 10. percben Volland remek kiugratása után Bailey lépett ki és 16 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. 0-1

A hazaiak válasza az első félóra végén érkezett, amikor Thomas Müller is 16 méterről vállalkozott lövésre, a labda pedig a kapu bal oldalában kötött ki. 1-1

A bajorok azonban nem sokáig örülhettek, ugyanis egy percre rá ismét Volland ugratta ki Bailey-t a bal oldalon, a támadó pedig laposan tüzelt a bal alsóba. 1-2

A fordulást követően a Leverkusen beállt a kontrákra, a Bayern pedig több alkalommal is veszélyeztetett a vendégek kapuja előtt, de Hradecky a helyén volt.

A 77. minutumban egy szögletet követően Goretzka csúsztatott, de próbálkozása csak a kapufán csattant.

A hajrában aztán csillant a remény a hazaiaknál, amikor a 81. minutumban Tah piros lappal idő előtt mehetett zuhanyozni.

Az eredmény azonban nem változott, a Leverkusen 2-1-re nyert, amelyet követően a Bayer a 7., a müncheniek pedig az 5. helyen állnak a tabellán.