Bundesliga: Dárdaiékat kiütötték, őrült meccsen nyert a Dortmund - eredmények

Gulácsiék kétgólos előnyből botlottak, Szalaiéknak nem lett meg a dobogó.

A Bundesliga utolsó, 34. fordulójában gólzáporos meccseket, komoly izgalmakat és hatalmas fordulatokat láthattak a kilátogató nézők.

A Bayern München nagyon hamar vezetést szerzett hazai pályán, majd Vidal révén a hajrában megduplázták az előnyt, ám Petersen találatával izgalmassá tette a végjátékot a Freiburg.

A hosszabbítás pillanataiban végül a müncheniek büntettek, és újabb két góljukkal simává tették a sikert.

A dobogóért küzdő Dortmund elképesztő izgalmak után ünnepelhetett bronzérmet, potyogtak a gólok a Werder elleni találkozón.

A sárga-feketék mindent eldöntő találatát végül Aubameyang a 89. percben, büntetőből szerezte, ezzel bronzéremhez segítve csapatát.

A Gulácsi Pétert foglalkoztató, ezüstérmes RB Leipzig ugyan két góllal is vezetett, ám végül be kellett érnie egy ponttal a Frankfurt otthonában, a hazaiak hét perc leforgása alatt egalizáltak a hajrában.

A Hamburg az utolsó pillanatokban győzte le a Wolfsburgot, a zöld-fehérek ezzel az osztályozót jelentő 16. helyre szorultak a végelszámolásnál, és játszaniuk kell a bentmaradásért.

Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim csendes 0-0-val zárta a szezont, nem úgy a Dárdai Pál által irányított Hertha.

A berliniek hazai pályán szaladtak bele egy hatosba a Leverkusen ellen, ám így is kiléphetnek az európai kupaporondra.

A Köln kétgólos sikerével szintén az EL-ben játszhat, míg a Schalke és a Gladbach 1-1 pontot szerzett a szezon utolsó meccsén.

BUNDESLIGA, 34. (UTOLSÓ) JÁTÉKNAP, EREDMÉNYEK:

Bayern München - Freiburg 4-1 (Robben 4., Vidal 73., Ribery 91., Kimmich 95., ill. Petersen 76.)

Borussia Dortmund - Werder Bremen 4-3 (Reus 32., 75. - büntetőből, Aubameyang 42., 89. - büntetőből, ill. Junuzovic 7., Bartels 46., Kruse 68.)

Frankfurt - RB Leipzig 2-2 (Vallejo 83., Blum 90., ill. Sabitzer 25., Poulsen 56.)

Hamburg - Wolfsburg 2-1 (Kostic 32., Waldschmidt 88., ill. Knoche 23.)

Hertha - Leverkusen 2-6 (Weiser 71., Allagui 86. - büntetőből, ill. Chicharito 5., Havertz 31., 45+1., Kiessling 64. - büntetőből, Aranguiz 81. - büntetőből, Pohjanpalo 90.)

Hoffenheim - Augsburg 0-0

Ingolstadt - Schalke 1-1 (Gross 41. - büntetőből, ill. Avdijaj 2.)

Köln - Mainz 2-0 (Hector 43., Osako 87.)

Mönchengladbach - Darmstadt 2-2 (T. Hazard 50., Raffael 65., ill. Schipplock 63., Heller 90.)