Brazília legyőzte Argentínát, Belgium és Hollandia ikszeltek

Két komoly barátságos derbit is rendeztek.

Kedden este a Nemzetek Ligája mellett barátságos felkészülési mérkőzésekre is sor került a nemzetközi foci világában.

Az egyik érdekesnek tűnő meccsen Belgium és Hollandia mérkőzött meg egymással Brüsszelben.

Nem is nagyon kellett várnunk sokat az első találatra, ugyanis már az 5. percben egy kipattanót Mertens bombázott 13 méterről a léc alá. 1-0

Az Oranje azonban a 27. percben válaszolt: egy csúnyán a középpályán eladott labda után a hollandok lekontrázták ellenfelüket és Depay passzából Groeneveld vette be 7 méterről a hazai kaput. 1-1

A viszonylag gyors gólváltást követően egy találatokban gazdag meccsre volt kilátás, ehhez képest a mérkőzés hátralévő részében nem találtak be újra a csapatok, azaz maradt az 1-1-es végeredmény.

Timothy Castagne Memphis Depay Belgium Netherlands

Az est másik derbije egy dél-amerikai rangadó volt, amelyen Szaúd-Arábiában találkozott egymással a brazil és az argentin válogatott.

Nem lehet azt mondani, hogy a felek tartalékoltak volna, már ami az összeállításokat illeti, hiszen a braziloknál Neymar, Firmino, Gabriel Jesus vagy éppen Coutinho is a kezdőben szerepelt, a túloldalon pedig Icardi és Dybala is a támadósort erősítette, igaz, Leo Messi nem volt ott az argentin keretben.

Ennek ellenére egy kevésbé látványos meccs kerekedett ki az összecsapásból, amelyet egy momentum döntött el a brazilok javára: a 93. percben Neymar szögletére érkezett Miranda a röviden és a kapust megelőzve csúsztatott a hálóba, amellyel 1-0-ra nyert a selecao.