Bajnokok Ligája

BL-selejtező: Rúgott góllal és döntetlennel vág neki a visszavágónak a Ferencváros

21:55 CEST 2019. 08. 06.
Ferencváros
Minimális előnyben a magyar együttes a párharc első felvonása után.

Kedden este rendezték meg a Bajnokok Ligája 3. selejtező-körének első mérkőzését a Dinamo Zágráb és a Ferencváros között.

Nem kellett sokat várni az első találatra, amelyet sajnos a hazaiak szereztek a 7. percben: a bal oldalon tört be a tizenhatoson belülre Dani Olmo, aki egy kötényt adott Sigérnek, utána pedig védhetetlenül tekert a magyar kapuba. 1-0

A bekapott gól után sokkal kiegyenlítettebb lett a meccs, de a felek az első félidő hátralévő részében igazán komoly ziccerig nem jutottak, habár Zubkov és Sigér is ígéretes helyzetecskékben próbálkozhatott, azonban egygólos horvát előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően az 59. minutumban érkezett a Fradi válasza: Zubkov húzta meg a bal oldalon, meredeken visszaadott labdájára Tokmac érkezett, amelyet még blokkoltak a horvátok, de a kipattanót Sigér bólintotta kapura és a gólvonalon menteni igyekvő védő ellenére a játékvezető bent látta a labdát, ezzel egalizált a Ferencváros. 1-1

A 64. percben vezethettek volna ismét a horvátok, amikor egy óriási magyar védelmi hiba után Hajrovic 10 méterről találta telibe a keresztlécet.

Az eredmény azonban nem változott: a Ferencváros 1-1-es döntetlennel végzett a zágrábiak otthonában, és idegenben rúgott találatának köszönhetően kedvezőbb helyzetből vághat neki egy hét múlva a párharc második felvonásának.

A Bajnokok Ligája-selejtezők mai eredményei:

APOEL (Cyp) 1 - 2 Qarabag (Aze)
PAOK (Gre) 2 - 2 Ajax (Ned)
Dinamo Zagreb (Cro) 1 - 1 Ferencvárosi TC (Hun)
Club Brugge (Bel) 1 - 0 Dinamo Kijev (Ukr) - Az ukránoknál Kádár Tamás végig a pályán volt
Crvena zvezda (Srb) 1 - 1 FC Köbenhavn (Den)