BL: Megizzadt Szalaiék ellen a ManCity, Dybala-triplával nyert a Juventus

Tovább folytatódtak a Bajnokok Ligája küzdelmei.

Kedden kora este két meccset játszottak a Bajnokok Ligájában, kezdjük az F-csoport meccsével.

A magyar érdekeltségű találkozón a Hoffenheim a Manchester City-t fogadta. A hazaiaknál a lezdőben kapott lehetőséget Szalai Ádám, és a németek alaposan bele is kezdtek.

Az 1. percben már vezetett a Hoffenheim, amikor Demirbay ugratta ki a védők közt csapattársát, Belfodil pedig a kimozduló Ederson mellett helyezett a kapu bal oldalába. 1-0

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, ugyanis a 7. percben David Silva ugratta ki a bal oldalon Leroy Sanét, akinek a középre adott labdáját Sergio Agüero pofozta a kapuba. 1-1

Sergio Agüero | Manchester City-Hoffenheim

Az első félidő hátralévő részében a City óriási labdabirtoklási fölényben játszott, több alkalommal is komolyan veszélyeztették a Hoffenheim kapuját, de újabb gólig nem jutottak.

A második játékrész 8. percében Szalai Ádámot lecserélték, őt Kramaric váltotta.

A 73. minutumban megszerezhette volna a vezetést a City, amikor Sane tolta el Baumann mellett, aki elütötte a német támadót, a játékvezető azonban nagyot hibázva nem adott büntetőt.

A 87. percben pedig egy óriási védelmi hiba után büntetett a City: Posch totojázott a kapu előterében, a labdára David Silva csapott le és lőtt az ötösről a Hoffenheim hálójába. 1-2

Több gól nem esett, Guardiola együttese nagyon fontos három pontot szerzett, miután az első fordulóban hazai pályán kapott ki a Lyontól.

Pep Guardiola Manchester City

Az F-csoport jelenlegi állása:

1. Lyon 3 pont (1 meccs)

2. Manchester City 3 pont (2 meccs)

3. Hoffenheim 1 pont (2 meccs)

4. Sahtar Donyeck 1 pont (1 meccs)

A kora esti másik találkozón a Juventus a svájci Young Boys csapatát fogadta a H-csoportban.

Az olaszok gyorsan vezettek, hiszen az 5. percben Bonucci tértölelő átadását Dybala kapásból lőtte a bal alsó sarokba. 1-0

Az első félidő hajrájához közeledve a Juve lényegében eldöntötte a három pont sorsát: ismét a Zebrák argentinja volt eredményes, ugyanis Matuidi bombája kipattant a vendégek kapusáról, a leshatáron tanyázó Dybala pedig könnyedén passzolt a svájci kapuba. 2-0

A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, a Juve nagyobb százalékban birtokolta a labdát, a 69. percben pedig egy Cuadrado passz utáb Dybala közelről pöccintett a hálóba. 3-0 Mesterhármas!

A meccs krónikájához tartozik még, hogy a vendégektől a hajrában Camara a kiállítás sorsára jutott, de ami a lényeg: a Juve magabiztosan egy Dybala-triplával 3-0-ra nyert a Young Boys ellen.