BL: A Barcelona leiskolázta a Dortmundot, nem bírt egymással a Pool és a Napoli

22:55 CET 2019. 11. 27.
Lionel Messi Luis Suarez Antoine Griezmann FC Barcelona Borussia Dortmund Champions League 2019
Felemásan szerepeltek a magyaros csapatok.

Szerdán késő este lezárultak a Bajnokok Ligája 5. fordulójának küzdelmei

A Barcelona a Borussia Dortmundot fogadta, és a katalánok leiskolázták német ellenfelüket, esélyt sem hagyva nekik ma a győzelemre vagy akár a pontszerzésre.

A gólok sorát Messi gólpasszából Luis Suarez nyitotta meg a 29. percben, aztán a 32. minutumban Messi maga is betalált laposan a német kapuba, majd az argentin Griezmannak adott gólpasszt.

A két csapat ma nem volt egy súlycsoportban, azonban még a 77. percben Sancho szép egyéni megmozdulása után a Dortmund is betalált.

A vége 3-1 lett a Barcelonának, amelyet követően a gránátvörös-kékek már továbbjutottak, a Dortmund sorsa pedig az utrolsó körben dől el.

Azért is, mert az Inter ma 3-1-re nyerni tudott a Slavia Praha otthonában Lautaro Martinez duplájával és Lukaku találatával, amely után a dortmundiak és a milánóiak fej-fej mellett az F-csoportban.

A Liverpool és a Napoli derbije 1-1-el végződött, miután a vendégek Mertens révén vezettek az első félidőben, azonban az angolok a második játékrészben Lovren fejsével egalizáltak.

Mivel ebben a csoportban a Salzburg magabiztosan nyert 4-1-re a Genk otthonában, ezért az utolsó körben dől el a továbbjutás az angol, az olasz és az osztrák csapat közt.

A Salzburgban Szoboszlai Dominik kezdő volt és 80 percet töltött a pályán.

A Leipzig hazai pályán nagyot küzdve ért el 2-2-t a Benfica ellen, ugyanis a lipcseiek már kétgólos hátrányban is voltak, de Forsberg duplája végül pontot ért számukra.

Ezzel a döntetlennel a Bikák a csoport élén, a továbbjutás küszöbén várják az utolsó kört a Zenit és a Lyon előtt.

A Leipzigben Willi Orbán sérülés miat nem lépett pályára, Gulácsi Péter kezdett, de sérülés miatt a 64. percben le kellett cserélni.