Schweinsteiger

Bejelentette visszavonulását a német világbajnok játékos

Sebastian Schweinsteiger kedden délután Twitter oldalán közölte, hogy befejezi a labdarúgást.

A 35 éves focista jelenleg a Chicago Fire csapatában játszik és az év végét követően, szerződése lejárta után nem folytatja tovább.

Schweinsteiger a Bayern Müncheben lett felnőtt labdarúgó, akikkel 13 év alatt nyolcszor német bajnokságot, hétszer német kupát és egyszer Bajnokok Ligáját is nyert.

Emellett 2014-ben világbajnok lett a német válogatottal, valamint angol FA-Kupa és Ligakupa-győzelmet is begyűjtött a Manchester Uniteddel.

Pályafutását az amerikai kontinensen fejezi be, Nikolics Nemanja csapattársaként a Chicago Fire együttesében, ahova két és fél évvel ezelőtt igazolt, és 2019. december 31-i lejártát követően sem a chicagóiakkal, sem mással nem szeretne újabb szerződést kötni a német játékos.