Bajnokok Ligája: klubtörténelme során először döntős a City

City

A Manchester City kettős győzelemmel és 4-1-es összesítéssel ütötte ki a PSG-t - az angol csapat így a történelme során először került be a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Pep Guardiola csapata a párizsi 2-1-es győzelem után most hazai pályán verte meg 2-0-ra a Mbappé nélkül pályára lépő franciákat úgy, hogy a tavalyi döntősöknek egy kapuralövésük sem volt a visszavágón. (jegyzőkönyv)

Mahrez volt a meccs hőse, aki a 11. és a 63. percben szerezte a manchesteriek góljait - ráadásul Di Maria 69. percben történt aljas rúgása után emberelőnyben fejezték be az angolok, így nem forgott veszélyben a sikerük.

Pár érdekesség:

A City a kilencedik angol csapat, amelyik bejutott a BEK/BL-döntőjébe - a szigetországiakat 6-6 német és angol klub követi.

Guardiola négy sikertelen elődöntő után jutott a fináléba - a 2011/12-es barcelonai szezonja után először.

A Manchester City a legutóbbi hét BL-meccsét megnyerte.

Pochettino több mérkőzést veszített Pep Guardiola ellen, mint bármely más edzővel szemben a karrierje során.

A PSG a harmadik csapat, amelyik mindkét BL-elődöntőn kapott 1-1 pirosat.

A döntő másik résztvevőjére szerdán derül fény: a Chelsea egy idegenben elért 1-1-es odavágó után ezúttal a Stamford Bridge-en fogadja a Real Madrid csapatát.