Az Újpestet is legyőzte és tovább menetel a Mezőkövesd az NB I-ben

mezokovesdzsory.hu
A matyóföldiek továbbra is fantasztikus formában futballoznak.

A feljövőben lévő újpestiek fogadták a szezon meglepetéscsapatát, azaz a Mezőkövesdet az NB I 8. fordulójának a nyitómérkőzésén.

Az első félidőben szinte végig a hazaiak játszottak fölényben és több helyzetet is sikerült kialakítaniuk, de végül a Mezőkövesd fordulhatott előnnyel.

A 43. percben ugyanis egy szögletet követően  Berecz Zsombor gyönyörű gólt szerzett . A tizenhatoson kívülről, kapásból bombázta a labdát az újpestiek hálójába.  0-1.

A második játékrészben is az Újpest irányította a játékot, de a vendégek továbbra is jól állták a sarat és nem kaptak gólt a matyóföldiek.

Ráadásul a 90. minutumban sikerült megduplázniuk az előnyüket.

Erik Silye volt eredményes, ezzel pedig az állás már 0-2 volt.

Az Újpest erejéből, így már csak a szépítésre futotta.

A volt mezőkövesdi játékos, Koszta Márk találatával állították be az 1-2-es végeredményt a lilák.

Ezzel a 2-1-es győzelemmel pedig lehet, hogy ugyan csak néhány órára, de beérte a Fehérvár együttesét a bajnokság élén a Mezőkövesd.