Astorira emlékeztek, Ronaldo-dupla, Müller bombája "egy pontot ért"

Igazi felkészülési meccsdömpingre került sor péntek este.

Pénteken este számos barátságos felkészülési mérkőzésre került sor Európában. Persze a legfájóbb eredmény a magyar válogatott Kazahsztán elleni meccse volt számunkra.

Újabb komoly pofon: A magyar válogatott kikapott Kazahsztántól

Budapesten kívül azonban nagyon komoly összecsapásokat rendeztek, a teljesség igénye nélkül nézzünk néhány derbit.

Kora este Brazília látogatott az oroszországi világbajnokság házigazdájának otthonába, ahol sima győzelmet aratott a selecao.

Videó: Coutinhóék simán verték a világbajnokság házigazdáját

Németország pedig a spanyol válogatottat fogadta, a vendégek az első félidőben Rodrigo góljával szereztek vezetést, amire azonban a 35. percben Thomas Müller felelt egy brutális bombagóllal.

Habár a második félidő is látványos és izgalmas játékot hozott, a felek 1-1-re végeztek.

Ha nem indul a videó, kattintsatok ide!

Összecsapott egymással a Messi nélkül felálló argentin válogatott is Olaszországgal.

A taljánok igen megható gesztusként Davide Astori, a tragikusan nemrég elhunyt Fiorentina csapatkapitány mezszámát viselve előtt tisztelegtek a meccs előtti himnuszoknál.

Az olaszok szájízét azonban elrontotta Ever Banega a 75., majd Manuel Lanzini is a 85. percben, akik mindketten betalálva kialakították a 2-0-s argentin győzelmet jelentő végeredményt.

Argentina-Italia, l'omaggio ad Astori

Hollandia Angliával találkozott péntek este, a két gigász összecsapásán csupán egy találat született, amelyet az 59. percben Jesse Lingard szerzett, ezzel a Háromoroszlánosok 1-0-ra nyerték a találkozót.

59' Lingard | Netherlands 0-1 England #netherlands #england #lingard #manchesterunited

Gol Anında (@golaninda) által megosztott bejegyzés,

Megküzdött egymással Portugália és Egyiptom is. A találkozón a bombaformában lévő Salah szerzett vezetést, és egészen a lefújásig úgy tűnt, hogy meglepik az egyiptomiak a portugálokat, de jött Ronaldo és a hajrában szerzett fejes duplájával 2-1-re nyertek a luzitánok.

Cristiano Ronaldo Portugal

Franciaország pedig Kolumbiával küzdött meg, és Giroud, illetve Lemar góljaival 2-0-ra vezettek, de még az első félidőben Muriel révén, majd a második játékrészben Radamel Falcao által kétszer is válaszoltak a vendégek, sőt, a 86. percben egy büntetőből Juan Quintero megszerezte Kolumbia győztes gólját.