Anglia sikeresen legyűrte Nigériát a Wembley-ben

20:13 CEST 2018. 06. 02.
Harry Kane Dele Alli England 2017-18
Könnyű meccsnek indult, a végére mégis nehéz dolga lett a háromoroszlánosoknak.

Ma délután folytatódott a világbajnoki felkészülési mérkőzések sorozata, amelynek keretein belül Anglia Nigéria csapatát fogadta a Wembley stadionban.

Anglia mindössze a harmadik alkalommal találkozott Nigéria válogatttjával. Erre legutóbb a 2002-es világbajnokságon került sor, amikor az angol csapatot jelenleg irányító Gareth Southgate még játékosként ült a kispadon.

A Wembley közönségének nem is kellett sokat várnia az angol gólra, hiszen Gary Cahill a 7. percben egy szögletet követően nagyon pontosan fejelt a kapuba. 1-0

Az angolok nagyon lendületesen kezdték a meccset, hiszen Cahill gólja után nem sokkal Sterling és Young is gólt szerezhetett volna.

A 29. percben ismét remek támadást vezettek az angolok, de a rövid saroknál érkező Jesse Lingard próbálkozását a nigériai kapus hárítani tudta.

A 37. percben ismét Sterling került helyzetbe, de a Manchester City játékosa a kapu fölé lőtte a labdát miután elfektetett egy védőt.

Két perccel később már összejött az angoloknak a második gól, méghozzá a csapatkapitány Harry Kane révén. A Tottenham csatára egy erős lövést eresztett kapura 20 méterről, a labda pedig a kapus hóna alatt csúszott el, és zörgette meg a hálót. 2-0

Az első félidőben Nigéria helyzetig sem juttott, de alig egy perccel a szünet után az arsenalos Alex Iwobi találatával szépített az afrikai csapat.  2-1

Nagyon megnyomta a második félidő elejét Nigéria, de a 62. percben egy szöglet után Dier az ötösön belülről fejelt a kapu mellé.

Újabb találat már nem született a lefújásig, így Anglia sikeresen behúzta a meccset, de különösen a második félidő elején nyújtott teljesítményére Nigéria is büszke lehet.