A rekordigazolás góljával jutott tovább a Liverpool

A Manchester United is hozta a kötelezőt.

Az FA kupa 3. körében már a Premier League sztárcsapatai is bekapcsolódnak a küzdelmekbe, és a fordulót rögtön a legnagyobb rangadó, a Liverpool és az Everton összecsapása nyitotta. A Vörösök kezdőjében most először szerepelt a Southamptontól 75 milló fontért szerződtetett Virgil Van Dijk.

A Liverpool a 35. percben szerezte meg a vezetést, miután Adam Lallana látványosan feldobta magát Mason Holgate mellett a tizenhatoson belül. A játékvezető megette a trükköt, és a tizenegyest James Milner higgadtan értékesítette. 1-0

Az Everton a 68. percben egyenlíteni tudott Gylfi Sigurdsson révén. A liverpooli játékosok és a csapat szurkolói különösen bosszantónak találhatják ezt a gólt, hiszen a hazai csapat szögletéből tudott villámgyors ellentámadást vezetni az Everton, aminek a végén Sigurdsson 20 méterről egy váratlan lapos lövéssel vette be Karius kapuját. 1-1

A győztes gólt végül a 84. percben szerezte meg a Liverpool. Remekül sikerült a debütálás Virgil van Dijk számára, hiszen ő volt az, aki Oxlade-Chamberlain szögletét követően a gólvonalról rosszul kizmoduló Pickford mellett a kapuba tudta fejelni a labdát. 2-1

James Milner Liverpool Everton

A másik péntek este rendezett mérkőzésen sokáig úgy tűnt, hogy a Manchester United hazai pályán nem tudja legyűrni a másodosztályú Derby County csapatát, de végül az utolsó tíz percben sikerült feltőrölniük a vendégeket a Vörös Ördögöknek.

A 84. percben az utóbbi hetekben kiváló formában játszó Jesse Lingard 18 méterről egy fantasztikus lövéssel lőtte ki a hosszú sarkot. 1-0

Végül pedig a fejsérülése után csereként visszatérő Romelu Lukaku a 90. percben állította be a végeredményt egy remek kényszerítőt követően. 2-0