A Puskás Akadémiát legyőzve a Flamengo nyerte a XII. Puskás-Suzuki-kupát

pfla.hu
A braziloké lett a torna aranyérme.

Hétfőn kora este rendezték meg Felcsúton a XII. Puskás-Suzuki-kupa döntőjét, amelyen a házigazda Puskás Akadémia és a brazil Flamengo küzdött meg az elsőségért.

A találkozó első félideje igen mozgalmas játékot hozott, hiszen már a 8. percben egy balról elvégzett szabadrúgást tekert a léc alá Joao Pedro. 0-1

A 22. percben azonban válaszoltak a felcsútiak: Komáromi adott pazar beadást a középen érkező Vizlernek, aki 8 méterről lőtt a léc alá. 1-1

Sőt, a 30 perces félidő utolsó előtti percében ismét Komáromi adott be jobbról, belül a kapus pont Nagy Lorenzóra ütötte a labdát, ami végül a hálóban kötött ki. 2-1

Goal Portré: Kicsoda Komáromi György, az U17-es válogatott és a Puskás Akadémia fiatal titánja

A fordulást követően egalizáltak a vendégek: előbb Joao Pedro eltalálta a bal kapufát, aztán a rá következő szöglet után egy lecsorgót Kaiky 4 méterről pofozott a kapuba. 2-2

Az 54. minutumban aztán eldőlt a kupa sorsa: a jobb oldalon mintegy 10 méterre a kaputól védője mellett Luka szánta el magát lövésre, amely a jobb kapufát érintve kötött ki a hálóban. 2-3

Egy perccel később pedig a végeredmény is kialakult, amikor balról adtak be a brazilok, Vita pedig olyan rosszul ért bele, hogy a labda a saját kapujában kötött ki. Öngól! 2-4

A döntőt és a Puskás-Suzuki-kupa aranyérmét ezzel 4-2-re a Flamengo nyerte, a Puskás Akadémia pedig története során 6. fináléját bukta el mai vereségével.

A meccs összefoglalóját alább tekinthetitek meg.

A döntőt megelőzően játszották le a helyosztókat, amelyet követően a Hagi Akadémia 4-0-ra verve a Panathinaikoszt begyűjtötte a torna bronzérmét, a Honvéd pedig végül az 5. helyet szerezte meg, miután 2-2-es döntetlent követően büntetőkkel 3-2-re nyertek a kispestiek a Bayern München ellen.

A Honvéd - Bayern meccs góljait és összefoglalóját alább tekinthetitek meg.

A 7. helyet pedig az NK Osijek szerezte meg, miután egy gól nélküli mérkőzést követően tizenegyesekkel 4–3-ra nyertek az eszékiek a Real Madrid ellen.