A Milan nyerte a Lazio elleni derbit, a Roma hazai pályán győzött

Élesedik a küzdelem Olaszországban is.

Szombaton este a Milan - Lazio rangadóval zárult a Serie A mai játéknapja.

És hogy mi volt a mai meccs igazi tétje? Tegnapi elemzésünkben elolvashatod:

Jön a rangadó a Serie A-ban, amely több tízmillió euróról dönthet

Már a 3. percben vezethettek volna a vendégek, amikor Immobile lőtt közelről, de Reina védeni tudott.

A 21. minutumban Immobile volt az előkészítő, de végül Correa a kapu fölé tüzelt.

A játékrész hajrájában Suso a túloldalon lőtt a kapu fölé, utána pedig Piatek fejelt a bal oldali kapufa mellé.

A lefújás előtt Calhanoglu lövését tornászta ki Strakosha a léc alól, aztán Immobile lövése csattant a kapufán a Milan kapujánál.

Alessio Romagnoli Milan Lazio

A fordulást követően sokáig semmi, aztán Acerbi kezezése után kellett igénybe venni a VAR-t, de végül nem kapott tizenegyest a milánói csapat.

A 78. percben azonban megtört a gólcsend, amikor viszont már szabályos büntetőhöz jutottak a hazaiak: a tizihez Kessie állt oda és lőtt a hálóba. 1-0

A végén még Susónak volt lehetősége, de lövését Strakosha szedte ki a jobb felső elől.

Az erdmény már nem változott, a Milan 1-0-ra nyert, amellyel a Rossoneri a 4. helyen, a Lazio pedig csak a 7. pozícióban a Serie A-ban.

Franck Kessiè Milan Lazio

Kora este a Roma az Udinesét fogadta a Serie A-ban.

A fővárosiak egy gólnélküli első félidőt követően végül 1-0-ra nyertek, miután a 67. percben El Shaarawy ugratta ki Dzekót, aki higgadtan lőtt a jobb alsóba.

A Farkasok sikerükkel az 5. helyen a Milan mögött, az Udinese pedig a 16. pozícióban a tabellán.